Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone Gitary i trójmiejski Big - Bit
Autor Wiadomość
Colonel 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 460
Skąd: zewssząd
Wysłany: 2014-03-31, 07:30   

Tangens napisał/a:
Może ktoś przypomnieć w którym dokładnie miejscu Sopotu mieścił się klub "U Jurasa"?

A nie pomiędzy 20 Października i Armii Czerwonej, koło takiego placu zabaw, ogródka jordanowskiego? Formalny adres Armii Czerwonej 76/78
tutaj
_________________
Pozdrawiam
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
 
 
JAP 

Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Stolzenberg
Wysłany: 2014-04-10, 23:10   

Tangens napisał/a:
Hala treningowa istniała na pewno, bo choć nie pamiętam treści ani szczegółów to jednak na pewno istaniały szyldziki o tym informujące. Natomiast pytanie moje wywodzi się z zpełnie innej strony.
Ring bokserski wyobrazałem sobie jako prostokąt odgrodzony linami otoczony z czterech stron widownią. Tak to zresztą wyglądało na amerykańskich filmach. W związku z tym wydawało mi się że słuszenej na ogół postury panowie bokserzy będą miec solidne rozmiary, Tymczasem wybrawszy sie po raz pierwszy do hali stoczni na występ Skaldów (pierwszy ich publiczny występ po wypadku) zobaczyłem na scenie ludziki troche wieksze od mojego palca.
Jesli ring był tam gdzie scena to tak naprawdę zastanawia mnie co widzieli widzowie siedzący w 17 czy 20 rzędzie z walki bokserskiej?


Widzę ,że nikt się nie kwapi. Może ja?
Otóż ring bokserski stał w centrum, w lewo od wejścia. Widzowie wkoło siedzieli na takich skręcanych listwami krzesłach. Ring był wysoko, więc widoczność nie była zła. Danzig był bardzo mocny. 2 kluby w ekstralidze. Często ostatnia walka decydowała o wyniku meczu. Niezapomniane walki Gugniewicza z Branickim, Jędżejewskim w ciężkiej. To nic. Ale zdarzało mi się podglądać " U Derry " treningi Chychły, Antkiewicza, kadry prowadzonej przez papę Stamma. Teraz tę budę rozebrali chyba całkowicie.
 
 
 
Tangens 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 67
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1640
Skąd: Gdańsk/Świnoujście
Wysłany: 2014-04-12, 19:21   

Dzięki Jap. :flaga: :flaga: :flaga:
A co to było "U Derry"?
_________________

 
 
 
JAP 

Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Stolzenberg
Wysłany: 2014-04-14, 10:54   

Najlepiej opisze ten link http://forum.dawnydanzig....t=derra&start=0
http://forum.dawnydanzig....r=asc&start=390

Pozdrawiam
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2015-08-07, 14:57   Czerwone Gitary wczoraj i dziś. Złoty jubileusz 1965-2015

Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszej książki Romana Stinzinga „Czerwone Gitary wczoraj i dziś. Złoty jubileusz 1965-2015”

Gościem specjalnym Autora będzie Jerzy Skrzypczyk.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13.08.2015 r. o godz. 17.00 w Filii Danzigiej WiMBP (ul. Mariacka 42, Danzig-Śródmieście)

Gość autora - Jerzy Skrzypczyk - perkusista zespołu Czerwone Gitary. Jedyny członek zespołu, który w ciągu 50-letniej kariery grupy uczestniczył we wszystkich koncertach. Czerwone Gitary w tym okresie zagrały około 5000 koncertów.

Roman Stinzing

Sopocianin, pisarz, inicjator i współrealizator, organizator wydarzeń artystycznych w Danzigu i Sopocie w latach 2009 – 2015:

- 2009 r. Koncert [po 40 latach] zespołu Polanie na promocję książki „Motława – Beat. Trójmiejska scena big beatowe lat 60 – tych”;

- 2010 r. 50 lecie polskiego big – beatu i zespołu Czerwono – Czarni;

- 2011 r. 50 lecie Sopockiego Non Stopu;

- 2012 r. Cykl imprez pt. Tydzień z legendą - Jubileusz 50-lecia The Beatles;

- 2015 r. „Złoty koncert” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Danzigu - Czerwonych Gitar z okazji 50-lecia działalności zespołu;

Autor książek:

- 2005 r. SOPOCKA TRYLOGIA: „Tak dawno jak sięga pamięć”, „Tak dawno a jakby wczoraj”, „Tak dawno a jakby dzisiaj”;

- 2008 r. „Milcząc wołają”;

- 2012 r. „Nie wystarczy jednego życia”;

- 2013 r. „Moi Beatlesi, czyli życie na 33 ⅓ obrotu”;

- 2015 r. „Czerwone Gitary wczoraj i dziś”

Współautor:

- 2000 r. „Złote lata radia w II Rzeczypospolitej” (G. Szczygieł, H. Berezowski);

- 2007 r. „Kurort w cieniu PRL Sopot 1945 - 1989r.” (W. Fułek);

- 2009 r. „Motława Beat. Trójmiejska scena big beatowa lat 60 tych” (A. Icha).

Laureat nagrody literackiej „Pro Libro Legendo” oraz nagrody w dziedzinie kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Danziga, Gdyni i Sopotu za liczne publikacje książkowe, cykle artykułów i felietonów z zakresu historii współczesnej Sopotu, Gdyni i Danziga oraz historii polskiej muzyki spod znaku trójmiejskiego, polskiego rock and rolla/big big beatu lat 60, oraz cyklu imprez „Motława Beat”. Prywatnie jest fanem zespołu The Beatles, The Moody Blues oraz muzyki rock and rollowej, rockowej, rythm and blues i polskiego big beatu lat 60-tych ubiegłego wieku. Spotkania z przyjaciółmi najczęściej umila grając na gitarze muzykę swojego pokolenia.

Czerwone Gitary.jpg
Plik ściągnięto 10410 raz(y) 23,88 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl