Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fritzek
2010-01-27, 17:13
Zieloni (nie mylić z Grünem) v/s reszta świata
Autor Wiadomość
Zoppoter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:06   

danziger napisał/a:
Dwutlenek węgla nie jest trujący. Natomiast w spalinach samochodowych jest mnóstwo trujących substancji - i tego akurat się podważyć nie da.

Owszem, tyle, że jest ich dużo mniej niż na przykład w spalinach elektrowni. Te trujące związki zresztą, jak już wspomniałem, występują w dużo mniejszych ilościach, niż przed wiekiem, kiedy samochodów praktycznie nie było. Za to dwutlenek węgla - nietrujący - jest przyczyną ocieplenia i to na nim obecnie najbardziej skupiają się "ekolodzy".


danziger napisał/a:
Cóż za logika! Brawo! :lol:
Już zapomniałem, do kogo się zgłaszać jak bym potrzebował udowodnić, że czarne jest białe. Ale już sobie przypomniałem.

Uwagi personalne zechciej zachować dla siebie, chyba że w tym forum takowe są tolerowane - wtedy ja zachowam własną osobę dla siebie. Poczekam na decyzję administratorów w tej kwestii. Skorzystałem z zaproszenia tutaj, ale doprawdy NIE MUSZĘ tu bywać, mam dość innych ciekawych zajęć. Tu miało być sympatycznie i inaczej niż na FDG, ale skoro już w pierwszym poście skierowanym do mnie uważasz za stosowne na mnie naskakiwać, to o jednego z nas jest tu za dużo.

A to, że ludzie nie są skłonni do patrzenia kompleksowego na zadany problem - to już przed tobą udowodnił tu ktoś inny. Ja jednak jestem mądrzejszy i wolę widzieć każdy aspekt poszczególnych spraw, zamiast tworzyć sobie ideologię na podstawie wyrywków.
 
 
Sebastian 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 140
Skąd: Dwumiasto
Wysłany: 2008-05-13, 07:43   

Zoppoter napisał/a:
A to, że ludzie nie są skłonni do patrzenia kompleksowego na zadany problem - to już przed tobą udowodnił tu ktoś inny. Ja jednak jestem mądrzejszy i wolę widzieć każdy aspekt poszczególnych spraw, zamiast tworzyć sobie ideologię na podstawie wyrywków.

Możesz jaśniej napisać, kto jest głupszy i tworzy ideologię?
_________________
 
 
Zoppoter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:47   

Corzano napisał/a:
Możesz jaśniej napisać, kto jest głupszy i tworzy ideologię?

Dyskutujemy tu o tym od wczoraj i jeszcze nie zauważyłeś, ze za takich uważam tzw. "zielonych", nazywających samych siebie "ekologami"?

Konkretnych osób nie wymienię, bo w przeciwieństwie do Danzigera nie mam zwyczaju atakować nikogo personalnie w forum.
 
 
danziger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:47   

Zoppoter napisał/a:
Uwagi personalne zechciej zachować dla siebie

Uwaga nie tyczyła się Twojej osoby, a Twojej wypowiedzi. Jeśli mimo Twojej mądrości nie zauważasz w niej błędu logicznego, to już Twój problem. Podpowiem Ci na czym on polega:
otóż samochód hybrydowy truje mniej niż samochód z napędem "tradycyjnym".
Ty usiłujesz udowodnić, że jest inaczej twierdząc, że samochody te trzeba sprowadzać, a ich transport też zanieczyszcza środowisko. Uświadomię Ci, że samochody z napędem spalinowym też bywają transportowane z jednych państw do innych, a z kolei te z napędem hybrydowym bywają sprzedawane w kraju, w którym je wyprodukowano.
Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że każdy czerwony samochód bardziej szkodzi środowisku niż niebieski. Bo udowodniono, że każdy czerwony samochód robiący 100 tys. kilometrów rocznie, spala więcej paliwa niż jakikolwiek niebieski samochód stojący cały rok w garażu.
:lol:
Zoppoter napisał/a:
o o jednego z nas jest tu za dużo.

Chciałem to skomentować, ale się powstrzymam. Szkoda słów.
 
 
danziger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:50   

Zoppoter napisał/a:
Konkretnych osób nie wymienię, bo w przeciwieństwie do Danzigera nie mam zwyczaju atakować nikogo personalnie w forum.

A tym zdaniem to niby co robisz?
:lol: :lol: :lol:
Ty na prawdę myślisz, że każdy Twój adwersarz to idiota, który nie widzi Twoich sztuczek erystycznych?
 
 
Zoppoter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:53   

danziger napisał/a:
Uwaga nie tyczyła się Twojej osoby, a Twojej wypowiedzi.

Bzdura. Okresliłes mnie jako człowieka który zawsze kłamie. Tylko w taki sposób można przetłumaczyć twoją wysublimowaną uwagę personalną. Powtarzam: nie życze sobie tego i nie muszę tego znosić. Decyzja o tym jak tu ma być należy do administratorów.

danziger napisał/a:
Ty usiłujesz udowodnić, że jest inaczej twierdząc, że samochody te trzeba sprowadzać, a ich transport też zanieczyszcza środowisko. Uświadomię Ci, że samochody z napędem spalinowym też bywają transportowane z jednych państw do innych, a z kolei te z napędem hybrydowym bywają sprzedawane w kraju, w którym je wyprodukowano.

I oczywiście zapomniałeś spojrzeć na to kompleksowo. otóż owe "hybrydy" bardzo modne i wychwalane sa produkowane (póki co) TYLKO w Japonii i stamtąd transportowane na cały świat. Inne typy z reguły są montowane lub produkowane tam, gdzie są sprzedawane. O czym zresztą wspomniałem, ale po co zauważać logikę, prawda?
 
 
Sebastian 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 140
Skąd: Dwumiasto
Wysłany: 2008-05-13, 07:53   

Zoppoter napisał/a:
Konkretnych osób nie wymienię, bo w przeciwieństwie do Danzigera nie mam zwyczaju atakować nikogo personalnie w forum.

Nie chodzi o atakowanie, a o wygłaszanie zarzutów bez pokrycia. No więc, o kim tutaj pisałeś?
_________________
 
 
Zoppoter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:54   

danziger napisał/a:
Ty na prawdę myślisz, że każdy Twój adwersarz to idiota, który nie widzi Twoich sztuczek erystycznych?

O, kolejny znakomity zwyczaj przeniesiony z FDG: wmawianie mi czegoś, czego nie powiedziałem.
 
 
Zoppoter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:56   

Corzano napisał/a:
Nie chodzi o atakowanie, a o wygłaszanie zarzutów bez pokrycia. No więc, o kim tutaj pisałeś?

Rozum to sobie jak chcesz, przypisuj mi intencje jakie chcesz. Ja właśnie skończyłem uczestnictwo w tym forum. Nie obchodzi mnie też kto jak odbierze i skomentuje moja decyzję.

Skoro jestem taki straszny, to uwalniam was od siebie.
 
 
danziger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 07:56   

Zoppoter napisał/a:
Okresliłes mnie jako człowieka który zawsze kłamie.

O, kolejny znakomity zwyczaj przeniesiony z FDG: wmawianie mi czegoś, czego nie powiedziałem.
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2008-05-13, 08:53   

Zoppoter napisał/a:

O, kolejny znakomity zwyczaj przeniesiony z FDG: wmawianie mi czegoś, czego nie powiedziałem.


I jeszcze kolejny: sprzeczki o jakieś bzdury, dla samej radości sprzeczania się i udowadniania swojej mądrości, które kończą się obrażaniem i opuszczaniem forum :-/
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-05-13, 09:05   

Nic dodać nic ująć.

Ponieważ to nie jest FDG, wątku nie ciągniemy tylko go zamykam i wracamy do przyjemniejszych tematów o Danzigu i Pomorzu.
Fora ekologiczne i chemiczne znajdziecie w wyszukiwarce :idea:

Regulamin WFG mówi:
Cytat:
1. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl