Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: villaoliva
2008-12-04, 10:10
Biurowiec przy kolonii Abegga we Wrzeszczu.
Autor Wiadomość
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-12-02, 11:35   Biurowiec przy kolonii Abegga we Wrzeszczu.

Danzig: biurowce jak grzyby po deszczu.
Boom w dobie kryzysu brzmi dziwnie, ale tak można określić sytuację na danzigim rynku inwestycji biurowych. Po zapowiedzi spółki Allcon, która rozbudowuje kompleks koło lotniska, kolejne firmy prezentują swoje projekty.
mat. prasowe
W Office Island znajdzie się 7 tys. m kw. powierzchni.
Biurowiec Kartuska 201 ma ponad 3 tys. m kw. powierzchni oraz podziemny garaż.
Pierwszy obiekt jest już prawie gotowy. Konstrukcję biurowca "Kartuska 201" można podziwiać z pętli tramwajowej na Siedlcach.
- Budowa budynku ruszyła w lutym - mówi Adam Piekarski z danzigiej firmy DAP Karpiak, inwestora. - Otwarcie przewidujemy na maj przyszłego roku.
Biurowiec ma ponad 3 tys. m kw. powierzchni oraz podziemny garaż. Część biur jest już wynajęta. Udało nam się ustalić, że najemcą jest firma z branży informatyczno-telekomunikacyjnej.
Drugi biurowiec o nazwie Office Island buduje lubelska firma Zana przy al. Grunwaldzkiej - w sąsiedztwie sklepu Lidl i stacji benzynowej Neste we Wrzeszczu. Obiekt będzie dwa razy większy od tego powstającego przy ul. Kartuskiej. Powierzchnia budynku ma wynieść 7 tys. m kw. W środku znajdą się cztery piętra oraz parking podziemny na 81 aut. Elementem charakterystycznym biurowca ma być ukośna elewacja nachylająca się nad ulicą. Otwarcie zaplanowano na koniec 2009 r.
To nie wszystko. Rozbudowują się także istniejące danzigie parki biurowe. Oprócz Allcon Parku koło lotniska, kolejne budynki powstają w Arkońska Business Park.
Marcin Nowicki, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową: - Ta sytuacja nie powinna dziwić. Nie ma mowy, by kryzys finansowy dotknął nas w takim stopniu jak Stany Zjednoczone. Szczególnie jeśli mowa o rynku mieszkaniowym czy biurowym. Jest zbyt duży popyt. Głównie na przestrzeń biurową, której permanentnie brak.
Według ostatniego raportu CBRE, amerykańskiej firmy analitycznej, Trójmiasto zajmuje obecnie czwarte miejsce w Polsce pod względem wielkości powierzchni biurowej, która wynosi 242 tys. m kw. Wyprzedza nas Kraków, Wrocław i oczywiście Warszawa.

Michał Tusk, Gazeta Wyborcza

Taki koszmar, aż boli...

office island.jpg
Plik ściągnięto 32729 raz(y) 54,26 KB

 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-12-02, 11:58   

Matkoboskoczenstochosko...Widzę w tym projekcie pewne inspiracje paskudztwem, które stoi niedaleko od mojej kamienicy. Wracają stare, dobre wzorce... :evil:
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-12-02, 12:07   

Trąci strasznym socem pomijając koszmar sam w sobie.
Aż płakać się chce. :-(
Brakuje mi tylko bełkotu pana/pani architekta o dominancie...
 
 
 
Magrat 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 70
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2008-12-02, 12:30   

ja w tym widzę inspiracje komiksowym dymkiem ;-)
 
 
Pepo 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 547
Skąd: Dolny Wrzeszcz
Wysłany: 2008-12-02, 15:15   

Pomijam kwestie estetyczne, bo to osobny temat. Mnie zastanawia w tym wypadku coś innego. Niech ktoś mi wytłumaczy dokładnie, gdzie on ma stać. Czy przypadkiem nie na terenie dawnego cmentarza "Urania"? Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu (proszę...). Bardzo lubię ten zakątek i ma on...swój...specyficzny urok (mimo Lidla i świerzych spalin).
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 15:17   

O ile widzę, to raczej kawałek dalej w stronę Oliwy.
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-12-02, 15:27   

To ma stać za Lidlem, zaraz za stacją benzynową w stronę Oliwy.
 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2008-12-02, 17:42   

Hochstriess napisał/a:
Trąci strasznym socem

Raczej postmodernizmem z lat 60-ych. No cóż, zdaje się, że niektóre budynki sprzed czterdziestu kilku lat zostają zabytkami, więc mamy nawiązanie do zabudowy zabytkowej. Taka jest kolej rzeczy.

Pierwsze Polonezy tez są już zabytkami. Niewiarygodne ale prawdziwe. To taka mała dygresja.
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-12-02, 19:12   

Jagst napisał/a:

Raczej postmodernizmem

A co to jest "postmodernizm"?! Prócz tego, że jest ukochanym słowem - wytrychem krytyków i teoretyków sztuki.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2008-12-02, 19:58   Re: Biurowiec przy kolonii Abegga we Wrzeszczu.

Pomijając powyższe...

Hochstriess napisał/a:
Office Island


:mur: :mur: :mur:
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2008-12-02, 20:22   

fritzek napisał/a:
A co to jest "postmodernizm"?! Prócz tego, że jest ukochanym słowem - wytrychem krytyków i teoretyków sztuki.

Wydawało mi się, że to był styl nowoczesnych przeszklonych budynków, niejednokrotnie wykorzystujące kształt "odwróconego" trapezu lub trójkąta (znaczy, że jakieś detale, fragmenty, albo wręcz całe budynki potrafią być węższe u dołu niż u góry. Mowa o bardziej wyrafinowanych dziełach, bo podstawą - jak mi się wydawało - były prostopadłościany.

Ale to mi się tak wydawało. Przepraszam, że w ogóle coś powiedziałem w tym temacie, nie jestem przecież nikim takim, kto powinien się wypowiadać o sztuce, do której zaliczać należy również architekturę. Winenem pozostawić ten akademicki spór osobom z odpowiednim wykształceniem, Po to przecież opłaciłem im studia... A plebs do roboty, pracować na następnych artystów tworzących takie dzieła, jak to na obrazku powyżej.

Już milczę i zabieram się za swoją robotę.
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-12-02, 20:38   

Jagst napisał/a:
Przepraszam, że w ogóle coś powiedziałem w tym temacie, nie jestem przecież nikim takim, kto powinien się wypowiadać o sztuce, do której zaliczać należy również architekturę. Winenem pozostawić ten akademicki spór osobom z odpowiednim wykształceniem, Po to przecież opłaciłem im studia... A plebs do roboty, pracować na następnych artystów tworzących takie dzieła, jak to na obrazku powyżej.


To nie jest dyskusja o systemie edukacji tylko o biurowcu we Wrzeszczu.
Jeśli uważasz, że nie musisz zabierać tu głosu (choć możesz) to nie zabieraj, zamiast wylewać żółć na Bogu ducha winne w tym przypadku osoby wykształcone dzięki Tobie.
Jestem Tobie wdzięczny, za to wykształcenie.
Każdy mógł z niego korzystać. A już napewno każdy może zabierać tu głos.

To co piszesz zalatuje walką klas. Lub zawiścią. Bezsensowną :idea:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Jagst 
Automobilista

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 437
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2008-12-02, 20:51   

Odbieraj to jak sobie życzysz. Zawiść to uczucie ludzkie, a do tego gatunku należę, pomimo braku wykształcenia. Co by to miało mieć wspólnego z walką klas - nie wiem, ale pewnie to znowu efekt niewystarczającego wykształcenia.

Zabrałem głos niepotrzebnie, bo się zapomniałem. Że nie jestem z tych sfer, które mogą rzeczowo o architekturze i jej stylach rozmawiać. Przeprosiłem. W innych dyskusjach o sztuce staram się nie wypowiadać, a tu się zapomniałem.

Nie wydaje mi się, żeby każdy mógł korzystać z wykształcenia, ja jestem jednym z tych nie każdych. Nie oczekuję, że mi ktoś będzie dziękował (choć to logiczne), ale mógłbym oczekiwać, że ktoś życzliwie wyprowadzi mnie z błędu, jeśli powiedziałem coś głupiego, zamiast kpiarsko zadawać mi retoryczne pytania, świadczące o tym, że nie dorastam do poziomu dyskusji.
_________________
Pojęcia "nasz", "nasze", "my", "oni" itp... w rozmowach o historii i polityce są bardzo względne.

KTO POWIEDZIAŁ KASJER-DUPA???
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-12-02, 20:54   

Tak czy siak, jak zwał tak zwał - jest to ohydne i szkaradne i ja się nie zgadzam, żeby to zbudować w tym miejscu.
A projektatnta i pozwalacza wbic na pal!

==>yarecque: nie no luz, niedaleko Manhattanu przecież, nie? :mur:
 
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2008-12-02, 21:03   

Hochstriess napisał/a:
==>yarecque: nie no luz, niedaleko Manhattanu przecież, nie? :mur:


No jeżeli tak na to spojrzeć to zdecydowanie ma to sens ha_ha_ha

A co do ostatnich kilku postów - o co chodzi? :hmm:
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl