Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2008-12-23, 17:48
David Gilmour Live In Gdańsk
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-09-19, 18:29   David Gilmour Live In Danzig

Temat muzyczny więc zakwalifikowałem go do tego działu (radio) ;-)

Info od firmy EMI Music:

“DAVID GILMOUR LIVE IN GDAŃSK” -
znakomity album koncertowy i towarzyszące mu DVD pod koniec września !


Wydawnictwo “DAVID GILMOUR LIVE IN GDAŃSK”
zawierać będzie między innymi po raz pierwszy wykonywane na żywo z orkiestrą utwory z repertuaru Pink Floyd !


“DAVID GILMOUR LIVE IN GDAŃSK”
premiera 22 września 2008 !


„David Gilmour Live In Danzig” to wydawnictwo koncertowe, będące pierwszym solowym albumem koncertowym Davida Gilmoura.

„David Gilmour Live In Danzig” to zapis występu, który odbył się przed 50-tysięczną publicznością zebraną w danzigiej Stoczni, będącego jednocześnie ostatnim koncertem w ramach doskonale przyjętej przez krytyków trasy koncertowej Davida Gilmoura „On An Island”.

David Gilmour o koncercie w Danzigu:
„Był to mój pierwszy występ w Polsce, a to, że mogłem być w Stoczni i przyczynić się uczczenia rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Europy ostatnich lat było dla mnie niezwykłym przeżyciem. Stocznia danziga to miejsce niezwykle symboliczne. Byłem zaszczycony, że mogę tam występować. Szczególnie pasjonującym był fakt, iż był tam ze mną mój przyjaciel Zbigniew Preisner, który dyrygował Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a także to, iż mogłem wykonać utwory z mojego albumu po raz pierwszy tak jak sobie to zawsze wyobrażałem.”

Były prezydent Lech Wałęsa oraz Prezydent Danziga Paweł Adamowicz zaprosili Davida Gilmoura do wykonania tego niezwykle szczególnego koncertu dla uczczenia 26. rocznicy powstania związku zawodowego Solidarność. Koncert ten zatytułowany „Zaczęło się w Danzigu – przestrzeń wolności”, odbył się w dniu 26 sierpnia 2006.

Wydawnictwo „David Gilmour Live In Danzig” wyprodukowane zostało przez Davida Gilmoura i Phila Manzanerę. Sześcioosobowemu zespołowi po raz pierwszy w trakcie trasy „On An Island” towarzyszy 40-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Zbigniewa Preisnera. To pierwszy w historii zapis koncertowego wykonania z orkiestrą utworów z repertuaru Pink Floyd takich jak „High Hopes” oraz „A Great Day For Freedom” - drugi z utworów wykonany został specjalnie z okazji rocznicy powstania Solidarności.

W historycznym koncercie w Stoczni Davidowi Gilmourowi towarzyszył zespół składający się ze znakomitych muzyków:
Richard Wright – klawiszowiec grupy Pink Floyd
Phil Manzanera – gitarzysta zespołu Roxy Music i współproducent albumu “On An Island”
Guy Pratt – basista zespołów Pink Floyd i Roxy Music
Jon Carin – klawisze, wiele lat z zespołem Pink Floyd
Steve Di Stanislao – perkusja, ostatnio grał z grupą Crosby and Nash
Dick Parry – saksofon, wieloletni współpracownik grupy Pink Floyd

Wydawnictwo „David Gilmour Live In Danzig” ukaże się w następujących formatach:
• 2 CD
• 2 CD + DVD,
• 2 CD + 2 DVD
• 3 CD + 2 DVD
• 5 VL

Reżyserem materiału zawartego na DVD jest Gavin Elder. DVD ukazuje dramaturgię danzigiego koncertu na tle miejskiego krajobrazu stoczni i wyrastających ponad miasto żurawi. Każdy z sześciu 16-tonowych ekranów zawieszonych nad sceną i podtrzymywanych dwoma ogromnymi żurawiami przedstawiał jednego z członków zespołu, oświetlonego kalejdoskopem barw i laserów autorstwa projektanta pokazów świetlnych – Marca Brickmana.
Oprócz 113-minutowego zapisu koncertu, na DVD znajduje się także pasjonujący 36-minutowy film dokumentalny przedstawiający prywatne spotkanie Gilmoura z byłym prezydentem Lechem Wałęsą, rozmowy z zespołem i załogą, próby przed koncertem oraz poruszający moment złożenia przez Lecha Wałęsę wieńca przy Pomniku Poległych Stoczniowców w 1970 roku.

Tyle EMI.

Fragmenty koncertu można obejrzeć na :arrow: www.davidgilmour.com/danzig.htm

Gilmour.jpg
Plik ściągnięto 11326 raz(y) 29,42 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
gargoyle 
third eye


Wiek: 53
Dołączyła: 24 Maj 2008
Posty: 69
Skąd: Bretowo/Wrzeszcz/Chicago
Wysłany: 2008-09-20, 05:45   

A co to jest "VL" ?
_________________
"...pewnie dlatego,ze jestem nikim moge pogadac z drugim czlowiekiem..."
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-09-20, 11:00   

Hmmmm, może winyl?
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 13:02   

Ponoć znowu zaczęto tłoczyć winylowe płyty dla koneserów ale kiedyś oznaczało się taką płytę "LP", w przeciwieństwie do singli "SP".
 
 
gargoyle 
third eye


Wiek: 53
Dołączyła: 24 Maj 2008
Posty: 69
Skąd: Bretowo/Wrzeszcz/Chicago
Wysłany: 2008-09-20, 15:55   

winyli na dobra sprawe chyba nigdy nie przestali tloczyc...a przynajmniej tutaj ceny winyli osiagaja jakies porabane ceny ostatnio..
no to co? caly ten koncert na 5 winylkach???
_________________
"...pewnie dlatego,ze jestem nikim moge pogadac z drugim czlowiekiem..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl