Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
fotograf Rudolf Miotk
Autor Wiadomość
tomasith 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 56
Skąd: Kartuzy
Wysłany: 2014-12-26, 23:25   fotograf Rudolf Miotk

witam,
przeglądając zdjęcia rodzinne na kilku z nich znalazłem pieczątkę (zakładu?) fotografa:

Rudolf Miotk
Ostseebad Zoppot
Alexanderstrasse 11a
(poniżej skan)

czy ktoś wie może coś więcej nt tego fotografa/zakładu? nigdzie nie mogę znaleźć nic na jego temat.
część opisów na tyłach zdjęć jest dosyć intymna (podpisane są dodatkowo odręcznie przez autora). sądzę, że nawiązał się między portretowaną osobą a fotografem jakiś romans...

miotk.jpg
Plik ściągnięto 8651 raz(y) 84,54 KB

 
 
 
gargi1961 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 62
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Sopot
Wysłany: 2014-12-27, 11:35   Rudolf Miotk

Na pieczątce nie ma żadnej informacji, że jej właściciel miał atelier, czy że w ogóle był fotografem. Pod tym adresem nie figurował Rudolf tylko Paul Miotk urzędnik celny, który mieszkał tam (wg Ksiąg Adresowych) w latach 1928-42. W 1922 Paul mieszkał na Rieckertstr. 30. Reasumując pieczątka jest prywatnym znakiem a Rudolf był prawdopodobnie synem Paula, stąd nie figuruje w Adresbuch'u.
 
 
 
tomasith 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 56
Skąd: Kartuzy
Wysłany: 2014-12-27, 12:18   

gargi1961, księgi adresowe sprawdzałem i także zauważyłem Paula - urzędnika celnego - pod tym adresem. również sądzę, że Rudolf to jego syn.
w tamtych czasach aparaty chyba były dosyć drogie i nie byle kogo było na taki sprzęt stać- tym bardziej dla zwykłego "widzi-mi-się". jeśli był synem celnika, pewnie było go na aparat stać. jednak czy robiłby sobie pieczątkę ot tak sobie, żeby przystawiać na zrobionych przez siebie zdjęciach? wygląda mi to bardziej na formę reklamy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl