Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolne Miasto Gdańsk - Przewodnik po mieście cz. 1 i 2.
Autor Wiadomość
Janusz 

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 296
Skąd: Gdańsk z umlautem ;)
Wysłany: 2011-12-13, 17:58   Wolne Miasto Danzig - Przewodnik po mieście cz. 1 i 2.

Przeczytałem ostatnio te dwie książki, czekam teraz na trzecią część.
Podchodziłem do nich z pewną obawą ze względu na poglądy i pomysły Autora (WMG- państwo neutralne, WMG- państwo jak każde inne, obywatele WMG w Wehrmachcie = ochotnicy w W-SS, polityka WMG= polityka Finlandii+ to że Autor swoich pomysłów raczej nie broni tylko rzuca hasła zostawia sprawę w spokoju) i jego "kibicowski" stosunek do WMG ale zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. W tych książkach nie ma tego co Autor wypisuje na forach!

Książki te to jakby przewodniki opisujące wygląd Danziga na stan lat 20/30 tych, ale w przeciwieństwie do prawdziwych przewodników wydawanych w tamtym czasie opisują miejsca zwykłe dla tamtych gdańszczan a niezwykłe dla nas. Takie ujęcie tematu (czy raczej uchwycenie miasta w konkretnym czasie) plus zdjęcia z okresu czynią te książki dla mnie bardzo interesującymi.
Oczywiście w literaturze pięknej istnieją opisy miasta na dane lata ale zebranie tego w formie przewodnika jest raz że oryginale a dwa, że pomaga w lepszym jego poznawaniu

Mam nadzieje że Autor pójdzie za ciosem i opisze w ten sam sposób Danzig z innych lat np. z początku czy 2 połowy XIX wieku czy też początku XX.

ps. zdjęć Danziga naoglądałem na kopy tak więc moja radość była ogromna gdy zobaczyłem nieznane mi zdjęcie promy z Nowego Portu na Wisłoujście!
 
 
Fenix 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 146
Skąd: Praust
Wysłany: 2011-12-13, 18:16   

Trzecia część jest już w sprzedaży ;-) .
 
 
Janusz 

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 296
Skąd: Gdańsk z umlautem ;)
Wysłany: 2011-12-13, 18:19   

Czekam aż będzie w bibliotece. Za mało mam Guldenów aby kupować wszystko co mi się podoba/może spodobać :)
 
 
Sabaoth 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 132
Skąd: Södertälje
Wysłany: 2011-12-13, 18:48   

Czwartej części nie będzie.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Fenix 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 146
Skąd: Praust
Wysłany: 2011-12-13, 18:55   

A może jednak :-P .
 
 
doldar 
doldar

Pomógł: 7 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Kartuzy/Pruszcz Gd/Suwałki
Wysłany: 2011-12-13, 20:07   

A ja poza tematem bym proponował autorowi wydać książkę na temat bliskiego mu Gripsholmu, a dokładniej istniejącej tam kartuzji wywodzącej się z kartuskiego klasztoru na Kaszubach. Toć to kawałek historii Danziga. Mam trochę materiałów mogę wspomóc.
 
 
 
Janusz 

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 296
Skąd: Gdańsk z umlautem ;)
Wysłany: 2011-12-13, 20:08   

Rozważ moje słowa. Coś tam fajnego o :flaga: i stworzyłeś, warto iść za ciosem :)
 
 
danzigerek 
Nothing's forgotten

Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 93
Wysłany: 2011-12-23, 12:54   

Sabaoth napisał/a:
Czwartej części nie będzie.

DLACZEGO :flaga: :rozpacz:
_________________
Jesteśmy odpowiedzialni za: gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz....
 
 
Janusz 

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 296
Skąd: Gdańsk z umlautem ;)
Wysłany: 2011-12-23, 16:06   

Może się autor wypalił, może umieścił już wszystkie swe zdjęcia, nieważne.
Ja apeluje o wersję tej książki dla Danziga w innym okresie. :flaga:
 
 
Sabaoth 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 132
Skąd: Södertälje
Wysłany: 2011-12-26, 13:42   

danzigerek napisał/a:
Sabaoth napisał/a:
Czwartej części nie będzie.

DLACZEGO :flaga: :rozpacz:

Bo mi się to po prostu nie opłaca. Wkład pracy i wkład finansowy na zdobycie materiałów jest nieporównywalnie większy od zysku. Poza tym nie mam czasu na pisanie, praca nad książką to kilkaset, jak nie kilka tysięcy godzin spędzonych na wertowaniu materiałów, poszukiwaniu informacji, pisaniu i późniejszym sprawdzaniu. Ja nawet nie mam czasu na przyjazd na promocję książki.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4792
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2011-12-26, 18:41   

A mi jest żal z innego powodu: wcześniej książka(i) była miejscem prezentacji ciekawych fotografii z szuflady. Jeśli zatem nie kolejna książka i nie Danzig-online to co?
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
doldar 
doldar

Pomógł: 7 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Kartuzy/Pruszcz Gd/Suwałki
Wysłany: 2011-12-26, 19:34   

A może autor się wypalił? :lol: Niemniej podtrzymuję swą chęć współpracy przy książce na temat kartuzji danzigiej i jej związków z bliskim autorowi Gripsholmem.
Co do kalkulacji kosztów i zysków to ma rację. W pełni go popieram. Sam wiem ile to czasu i pieniędzy kosztuje, a guzik się z tego ma. To jest nie do pomyślenia, jak się autorów w Polsce traktuje. Proszę sobie wyobrazić, że za moje książki otrzymywałem niecałą złotówkę od egzemplarza, a wydawano ich 200. W sumie wychodziły same straty i żaden zysk. Setki, jak nie tysiące godzin pracy, kilka miesięcy życia do tyłu, użeranie się z wydawcą, sponsorami, szukanie sponsorów, promocja etc. Horror. Niemniej zapraszam niedługo na promocję Historii Trutnów i Gminy Pszczółki. Może uda się do wiosny wydać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl