Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt StaryWrzeszcz.pl
Autor Wiadomość
StaryWrzeszcz 
StaryWrzeszcz.pl

Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-06, 11:46   Projekt StaryWrzeszcz.pl

Witam, nie bardzo wiedziałem do jakiej kategorii dodać info, więc jeżeli moderator uważa inaczej to proszę śmiało zmieniać.

Chciałem wszystkich tu zebranych poinformować o małym projekcie który chodził za mną od dłuższego czasu, mianowicie zebranie wszystkich moich eksploracji i uwag odnośnie architektury starego Wrzeszcza w formie bloga i mapy.

Zapraszam chętnych do odwiedzin, dyskusji i recenzji pomysłu.
www.starywrzeszcz.pl

Co myślicie o takim projekcie?
_________________
Sprawdź serwis www.starywrzeszcz.pl
 
 
 
Orka 

Wiek: 50
Dołączyła: 15 Lis 2008
Posty: 80
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-06, 12:27   

Ładne zdjęcia, ciekawy pomysł. W/g mnie do zweryfikowania nazwa pierwszej willi, bo ona się chyba nazywa "Schrey"??? "Pałacyk przy Pawłowskiego" jest ogólnie znany pod nazwą "Willa Henkenhaf" No i błędy ortograficzne...(np. "...zabytkowych budowli które Wam pokarze...) oraz stylistyczne ("...wejdźcie w tamtejsze podwórku..." Trochę więcej dokładności :) Idę dalej oglądać :brawo:
Pozdrawiam
_________________
http://picasaweb.google.c...feat=directlink

http://komodaorki.blogspot.com/
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-06, 21:24   

Zbieżność nazw, rozumiem, zamierzona?

Trochę współczesnych zdjęć i "przedruki" z istniejących stron internetowych to jeszcze nie "projekt"...
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2011-11-06, 23:45   

Zgodzę się i z Orką i z Jarkiem. Niechlujnie, co wytknęła Orka. Błędy ortograficzne, stylistyczne i ogólnie pisanie językiem, który średnio się ma do szumnej nazwy projekt. Zdjęcia, no cóż. Są i tyle na ich temat. Ciekawa też jestem czy Sabaoth wie o "wypożyczeniu" swoich zbiorów do tego, co prezentujesz. Projekt to to nie jest, tylko zwykły, raczkujący blog, żeby nie rzec bardziej deprecjonująco.
Niemniej dobrze, że są młodzi ludzie którzy się interesują historią i miejscem, w którym żyją. Życzę dużo wytrwałości, zdobywania wiedzy, pokory i rozwijania się.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
StaryWrzeszcz 
StaryWrzeszcz.pl

Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-07, 16:53   

Dzięki wszystkim za uwagi, chociaż chyba trochę zgryźliwę, to dzięki.

Odpowiadając po kolei:

1) Błędy stylistyczne i ortograficzne, nigdy nie zwracałem powiem na to uwagi, nie potrafie tak pisać jakbym chciał, ale będę się starał mieć to na uwadze.

2) Co do zbieżności nazw z dolnywrzeszcz.pl, nie znam tego projektu, zbierzność przypadkowa i nie zamierzona.

3) O zapożyczeniu zdjęć informuję (piszę skąd są), warto powiedzieć że nie są to zdjęcia niczyjej własności, "Sabaoth" publikując je sam je wypożyczył więc ciężko tutaj mówić o prawach autorskich, jedynie o dobrych manierach i grzeczności. W teksach są odpowiednie przypisy jak i link i do strony.

4) Dzięki za uwagi co do nazw, chociaż tutaj:
http://d.pr/bA9N
jest pisownia Sobrey.

Wprowadzę.

Dla jasności, idea projektu jest zgoła inna od akademickiego podjeścia do historii. Myślę że ma trafiać do młodych ludzi, z punktu widzenia bardziej estetycznego i nawet bym powiedział artystycznego niż profesorskiego, nie chce wykłucać się o fakty, daty, nazwy, chodzi mi wypunktowanie piękną które we Wrzeszczu można znaleźć i tym co się z nim dzieje.

Pozdrawiam i gdyby ktoś miał uwagi to z chęcią wysłucham.
_________________
Sprawdź serwis www.starywrzeszcz.pl
 
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-07, 18:00   

StaryWrzeszcz napisał/a:
1) Błędy stylistyczne i ortograficzne, nigdy nie zwracałem powiem na to uwagi, nie potrafie tak pisać jakbym chciał, ale będę się starał mieć to na uwadze.

Myślę, że wszelką twórczość należy zacząć od porządnego opanowania narzędzi - w tym przypadku szczególnie narzędzi językowych.

Swoją drogą tą wypowiedzą udawadniasz, że w ogóle nie masz kompleksów - i w tym przypadku to akurat nie jest komplement.

StaryWrzeszcz napisał/a:
2) Co do zbieżności nazw z dolnywrzeszcz.pl, nie znam tego projektu, zbierzność przypadkowa i nie zamierzona.

Uwaga jak wyżej: brak kompleksów zupełny. Abstrahując jednak od tego, wydaje mi się, że jak się za coś zabierasz, to fajnie jest zobaczyć, co w tej dziedzinie zostało już zrobione, tak, żeby nie powtarzać się i nie wyważać otwartych drzwi. Mówiąc bardziej obrazowo: ciężko byłoby prowadzić mleczarnię zupełnie nie znając branży mleczarskiej, prawda?

StaryWrzeszcz napisał/a:
Dla jasności, idea projektu jest zgoła inna od akademickiego podjeścia do historii. Myślę że ma trafiać do młodych ludzi, z punktu widzenia bardziej estetycznego i nawet bym powiedział artystycznego niż profesorskiego, nie chce wykłucać się o fakty, daty, nazwy, chodzi mi wypunktowanie piękną które we Wrzeszczu można znaleźć i tym co się z nim dzieje.

Może się czepiam, ale dla mnie to pustosłowie. Wydaje mi się, że po prostu chcesz niskim kosztem pracy własnej "zabłysnąć" w Internecie. Pare takich stron już widzieliśmy.
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
StaryWrzeszcz 
StaryWrzeszcz.pl

Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-08, 15:03   

Widzę że to przeraża się w zwykłą kłótnie, zupełnie niepotrzebnie.

Ale nie omieszkam odpowiedzieć, jednak nie mogę się powstrzymać:
dolnywrzeszcz.pl - tak, byłem tam, widziałem to wcześniej, ale przecież tam nic nie ma więc o co ja mam tu znać? Ciężko interesować się mleczarnią skoro stoi pusta prawda? Swoją drogą mógłbym odeprzeć zarzut i powiedzieć że wygląd w/w wityny na pewno nie świadczy o podstawowym opanowaniu narzędzi przez Ciebie, w tym przypadku grafiki użytkowej i web design'u.

Zabłysnąć w internecie, dobry zarzut. Ale się nie podpiszę, projekt o którym piszę to moje prywatne hobby i tyle.

A wsparcie innych ludzi (stąd informacja na forum) jest dla mnie motywacją, nie widzę w tym nic złego, nawet jeżeli nie wychodzi mi to tak dobrze jak ktoś inny by chciał.
_________________
Sprawdź serwis www.starywrzeszcz.pl
 
 
 
Sabaoth 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 132
Skąd: Södertälje
Wysłany: 2011-11-08, 16:12   

fritzek napisał/a:
Ciekawa też jestem czy Sabaoth wie o "wypożyczeniu" swoich zbiorów do tego, co prezentujesz.

Teraz już wiem, nie pierwszy to przypadek wykorzystywania zdjęć z mojej strony. Przykład najlepszy to historia.trojmiasto.pl. Dopiero po mojej kilkukrotnej interwencji podali źródła zdjęć. I to jest głównym powodem wstrzymania prac związanych z rozbudową mojej strony. W ostatnim czasie zdobyłem bardzo dużą ilość ciekawych zdjęć i pocztówek, które niestety trafiają do szuflady (część z nich pojawi się wkrótce w drugim, rozszerzonym wydaniu I tomu przewodnika i w nowym, III tomie). Ja z reguły zgadzam się na wykorzystanie moich zdjęć pod pewnymi jednak warunkami. Mają one być UZUPEŁNIENIEM strony, a nie jej najważniejszym elementem i pod zdjęciami należy podać ich źródło czyli adres mojej strony www.danzig-online.pl Tylko tyle i aż tyle.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-08, 17:49   

StaryWrzeszcz napisał/a:
dolnywrzeszcz.pl - tak, byłem tam, widziałem to wcześniej, ale przecież tam nic nie ma więc o co ja mam tu znać? Ciężko interesować się mleczarnią skoro stoi pusta prawda?

Jak już wspomniałem: brak kompleksów zupełny. FYI: owszem, od ok.2 tygodni strona jest pusta i w przebudowie - po 5,5 roku funkcjonowania.

StaryWrzeszcz napisał/a:
Swoją drogą mógłbym odeprzeć zarzut i powiedzieć że wygląd w/w wityny na pewno nie świadczy o podstawowym opanowaniu narzędzi przez Ciebie, w tym przypadku grafiki użytkowej i web design'u.

Witryna nie ma obecnie żadnego wyglądu bowiem jest w przebudowie. Zresztą Ty sam tych umiejętności nie posiadasz, skoro korzystasz ze - średniej urody zresztą - szablonu WordPressa.

StaryWrzeszcz napisał/a:
Zabłysnąć w internecie, dobry zarzut.

Internecie piszemy z wielkiej litery.

StaryWrzeszcz napisał/a:
A wsparcie innych ludzi (stąd informacja na forum) jest dla mnie motywacją, nie widzę w tym nic złego, nawet jeżeli nie wychodzi mi to tak dobrze jak ktoś inny by chciał.

No to proszę bardzo: tak, jak Fritzek, życzę Ci pokory i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy - jak od tego zaczniesz, to być może pewnego dnia będziesz miał naprawdę ciekawą stronę o Danzigu.
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
StaryWrzeszcz 
StaryWrzeszcz.pl

Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 4
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-08, 21:31   

I na tej konkluzji zostańmy, nie ma co brnąć dalej bo tracimy poziom merytoryczny dyskusji i nikogo oprócz nas tym nie zainteresujemy.

Czekam na nową wersję dolnywrzeszcz.pl, z chęcią zobacze co tam ciekawego znajde, w razie gdybyś potrzebował pomocy technicznej tudzież marketingowej to polecam firmę w której mam przyjemność pracować www.br-design.pl, może zrobimy coś pro publico bono w szczytnym celu.
_________________
Sprawdź serwis www.starywrzeszcz.pl
 
 
 
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2011-11-08, 21:53   

StaryWrzeszcz napisał/a:
w razie gdybyś potrzebował pomocy technicznej tudzież marketingowej to polecam firmę w której mam przyjemność pracować www.br-design.pl, może zrobimy coś pro publico bono w szczytnym celu.


Dziękuję, jestem prawdziwie wzruszony, ale akurat aby dotrzeć do naszej "grupy docelowej" żadnych działań marketingowych nie potrzebujemy :hihi:
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
Janusz 

Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 296
Skąd: Gdańsk z umlautem ;)
Wysłany: 2011-11-12, 12:31   

Cytat:
I to jest głównym powodem wstrzymania prac związanych z rozbudową mojej strony. W ostatnim czasie zdobyłem bardzo dużą ilość ciekawych zdjęć i pocztówek, które niestety trafiają do szuflady (część z nich pojawi się wkrótce w drugim, rozszerzonym wydaniu I tomu przewodnika i w nowym, III tomie).

Gratuluje i czekam z niecierpliwością ;)
 
 
tweety 

Dołączyła: 16 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Wrzeszcz Dolny
Wysłany: 2012-03-17, 23:27   

wprawdzie ta "dyskusja" została popełniona kilka miesięcy temu, ale ostatnio długo nie było mnie na forum i przeczytałam ją właśnie przed chwilą. przyszła mi do głowy 1 rzecz: skoro StaryWrzeszcz zrobił taki "projekt" o jakim piszecie i używa wymienionych wyżej sformułowań to:
a) musi być osobą bardzo młodą
b) chyba nie do końca przykładał się do nauki
c) chciałby zaistnieć,ale nie do końca ma na siebie pomysł.

takie są moje wnioski. mogę się mylić. ale coś innego mnie zastanawia. dlaczego ludzie na siłę chcą stwarzać coś, czym mogliby się pochwalić w szerszym gronie (np. w sieci), zamiast robić coś wartościowego dla samych siebie? czy to nie jest właśnie przypadkiem ten wszechobecny ekshibicjonizm? (tylko skąd to się do cholery bierze?)

to takie moje luźne przemyślenia ;-) jeśli ktoś ma ochotę skomentować to chętnie poczytam ;-)
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2012-03-18, 03:32   

Tweety, w zasadzie wszystko w tym temacie powiedziano. Może jak ta strona/blog "zmartwychwstanie" to będzie o czym dalej dyskutować.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl