Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: villaoliva
2010-11-23, 20:53
Dewastacja Archikatedry
Autor Wiadomość
Jarek z Wrzeszcza 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 296
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2010-11-18, 18:53   

A niech stawiają jak najwięcej takich paskudztw, niech zrażają do siebie jak najwięcej ludzi. Jak już ci ludzie przejrzą na oczy i dadzą sobie z KK spokój, to się te paskudztwa pousuwa.
_________________
Blog Z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu
 
 
 
Jaśko 

Wiek: 53
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-19, 15:22   

Nie obudzą to jest taki typ , "megalomania "i przejaw w to ,że tylko :ONI" mają racje iprawo do nakierowania swoich (owieczek) na jedyną słuszną droge .Jest wpisane wkażdy przejaw działalności tej instytucji przykład mamy w naszym mieście . :red:
 
 
Piotr A. 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 72
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-11-19, 18:19   Zamiast limuzyny... taczki

Widziałem projekt pomnika - toż to przypomina amerykański "tort" weselny. Do tego laga, którą dźwiga postać... Po ostatnich doznaniach estetycznych jakie nam pan G załatwił, plącze mi się bez przerwy w pamięci rym do "biskupa". Drzewiej bywało, że osobę która przynosiła wstyd i szkody miejscowej społeczności, wsadzano na taczki i wywożono, prosząc grzecznie żeby nie wracała. Może jakaś mała kolekta na pojazd jednokołowy? o pardon, zbiórka :hihi: »
A już na poważnie, ci panowie są zadufani w sobie - prędzej czy później przyjdzie chwila gdy ktoś im przypomni cytat z Wesela (ten o rogu i czapce z piór). Tak to już jest, gdy ktoś o małym rozumku uwierzy w siebie, to potem trudno przestać. Już chciałem napisać o szarej komóreczce jedynaczce (cytując Jacka Fedorowicza), ale przyszła refleksja, żę ci panowie mają sporo szarych komóreczek, skoro potrafili się tak nieźle urządzić.
 
 
Hagedorn 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 182
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2010-11-19, 20:36   

Piotr A. napisał/a:
że ci panowie mają sporo szarych komóreczek, skoro potrafili się tak nieźle urządzić.

to raczej zwykły, prosty, chłopski rozum - starczy spojrzeć skąd pochodzą polscy purpuraci - przeważnie z małych wiosek gdzieś na Podlasiu (jak Głódź) czy Podkarpaciu...
z tego powodu nie ma co także oczekiwać jakiegokolwiek gustu czy smaku artystycznego - jedyne na czym się nasi "pasterze" znają, to dojenie, strzyżenie i zarzynanie "owieczek"...
 
 
rychu40 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 464
Skąd: Oliwa
Wysłany: 2010-11-20, 00:43   

fritzek napisał/a:
Projekt pomnika autorstwa A. Renesa, ulubionego artysty arcybiskupa

Może warto zapoznać się z innymi, super dziełami "ulubionego". Tutaj link Cud - miód że się tak górnolotnie wyrażę. :shock:
 
 
Hagedorn 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 182
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2010-11-20, 14:03   

pomnik Starzyńskiego w Warszawie to jego dzieło???
to ja już nie mam więcej pytań...
:roll:
 
 
Explore 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-13, 10:06   

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale chyba już powinien powstać ogólny temat dot. działań Kurii w naszym regionie :)

Dzisiaj z nudów przerzucałem programy i zatrzymałem się na TvO gdzie redaktor opowiadał o rejonie pasa startowego na Zaspie. Poinformował, że na terenie parku Jana Pawła II, obok Zielonego Pomnika Jana Pawła II, postawiono kolejny pomnik dot. Jana Pawła II.

Wszystko niby fajnie, ale przy okazji stawiania tego ostatniego rozebrano plac zabaw dla dzieci. Oczywiście pomnik postawiła Kuria, miasto przegłosowało i zero dyskusji. Szkoda, że kolejny raz pokazują, gdzie mają społeczeństwo, działając tylko wg własnego 'widzimisię'...
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Razem ratujmy zabytki! || Stowarzyszenie Gertruda
 
 
Hagedorn 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 182
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2010-12-13, 10:18   

Explore napisał/a:
Oczywiście pomnik postawiła Kuria, miasto przegłosowało i zero dyskusji. Szkoda, że kolejny raz pokazują, gdzie mają społeczeństwo, działając tylko wg własnego 'widzimisię'...

"szkoda"? wręcz przeciwnie - każdy taki strzał w stopę przyśpiesza tylko ich koniec, ludzie widzą, zaczynają wyciągać wnioski, a i pamięć mają coraz lepszą!
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2011-02-07, 20:35   

Minister odrzuca skargę historyków sztuki w sprawie zniszczeń w katedrze oliwskiej


Cytat:
Minister kultury i dziedzictwa narodowego odrzucił skargę historyków sztuki w sprawie zniszczeń, do jakich w listopadzie doszło w katedrze oliwskiej, bo złożono ją kilka miesięcy za późno.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2011-02-07, 20:50   

Zmilczę.
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2011-02-07, 20:55   

"Nic się nie stało, nic się nie stało"...la la la la...
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
slowik45 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 607
Skąd: Gdańsk-Dolne Miasto
Wysłany: 2011-02-07, 22:39   

villaoliva napisał/a:
bo złożono ją kilka miesięcy za późno.
co przedawnienie :evil:
 
 
 
Hagedorn 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 182
Skąd: Westpreussen
Wysłany: 2011-02-08, 10:07   

Bogdan Zdrojewski - myślę, że warto zapamiętać nazwisko Pana Ministra oraz formację, którą reprezentuje - wszak zbliżają się kolejne wybory... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl