Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: feyg
2011-06-16, 21:03
Piekło Górne
Autor Wiadomość
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-29, 21:31   Piekło Górne

Budynek dawnej Szkoły Szybowcowej w Piekle Górnym koło Trzepowa.
W czasie wojny był lotniczym ośrodkiem szkoleniowym HJ. Po wojnie służył członkom Aeroklubu Danzigiego. Dzisiaj niestety ten piękny budynek opuszczony przez dawnych użytkowników niszczeje.

pieklo4.jpg
Plik ściągnięto 27415 raz(y) 66,66 KB

Pieklo3.jpg
Plik ściągnięto 27415 raz(y) 73,67 KB

pieklo2.jpg
Plik ściągnięto 27415 raz(y) 72,53 KB

Pieklo1.jpg
Plik ściągnięto 27415 raz(y) 61,56 KB

 
 
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-30, 09:24   Piekło Górne

Jako uzupełnienie wczorajszych zdjęć, pozwalam sobie zamieścić kilka obrazów z lat czterdziestych.
Zdjęcia pochodzą z książki Marka Kochanowskiego " Historia Aeroklubu Danzigiego 1929 - 1999"

Pieklo_arch4.jpg
Plik ściągnięto 27391 raz(y) 69,56 KB

Pieklo_arch3.jpg
Plik ściągnięto 27391 raz(y) 94,82 KB

Pieklo_arch2.jpg
Plik ściągnięto 27391 raz(y) 69,76 KB

pieklo_arch1.jpg
Plik ściągnięto 27391 raz(y) 83,06 KB

 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2010-08-30, 19:59   

Po wojnie też się prezentował pięknie. Czy to jest ocieplenie na ścianie szczytowej?
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Kuglow 
Szatan zjada


Pomógł: 12 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 804
Skąd: Marienburg
Wysłany: 2010-08-30, 21:12   

Kilka niezłych imprez przeżyłem w tej dawnej szkole HJ. Miejscówka była bardzo fajna , położona troszkę na uboczu. Cisza i spokój. Nowi właściciele mieli zamiar ją remontować , ale co dalej się tam dzieje to niestety nie wiem.

szkoła HJ w Trzepowie.jpg
Plik ściągnięto 27361 raz(y) 90,57 KB

 
 
roland 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 316
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-28, 09:13   Piekło Górne

Trzy obrazki pochodzące z wystawy poświęconej architekturze Wolnego Miasta Danziga dotyczące szkoły lotniczej w Piekle Górnym. Przepraszam za jakość (telefoniczną)

pieklo3a.jpg
Plik ściągnięto 25388 raz(y) 44,47 KB

Pie2.jpg
Plik ściągnięto 25388 raz(y) 42,32 KB

Pie1.jpg
Plik ściągnięto 25388 raz(y) 36,71 KB

 
 
naziir 

Wiek: 48
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-02-18, 13:39   

Kuglow napisał/a:
Kilka niezłych imprez przeżyłem w tej dawnej szkole HJ. Miejscówka była bardzo fajna , położona troszkę na uboczu. Cisza i spokój. Nowi właściciele mieli zamiar ją remontować , ale co dalej się tam dzieje to niestety nie wiem.


Nic się nie dzieje...
Obecni właściciele "Szkoły Szybowcowej" to G.A. Węcewiczowie; właściciele Ośrodka Wczasowego "Po Wiśle" w Przywidzu.
Pana Andrzeja znam od wielu lat, jest przyjacielem rodziny.
Nabywając Szkołę Szybowcową chciał wszystko wyremontować i otworzyć Ośrodek Wczasowy dla VIPów (czytaj - bogatszej klienteli), oraz organizować tam kolonie letnie i zimowe dla dzieciaków. Niestety przeliczył się z kosztami oraz z brakiem zainteresowania klientów, niestety nie zatrudniają Menagera który zajął by się reklamą i wyszła lipa.
Największym osiągnięciem państwa Węcewiczów było zorganizowanie w Szkole Szybowcowej kilku balów Sylwestrowych, ale to też bardziej dla "znajomych" i rodziny, którzy nie chcieli w tę noc siedzieć w domu.
Obecni właściciele próbowali kilka krotnie sprzedać Szkołę Szybowcową, lecz bez skutecznie. Nie dość że cena była dużo wygórowana to i stan samej posiadłości jest nie najlepszy, co widać na zdjęciach, i wymaga gruntownego remontu. Kilka krotnie "nowi nabywcy" po obejrzeniu zabudowań rezygnowali z chęci zakupu.

W chwili obecnej, z tego co wiem to Szkoła Szybowcowa jest cały czas do kupienia.

Pozdrawiam!
_________________
"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
 
 
 
Marcel 
skwarcel


Wiek: 38
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 27
Skąd: Wrzeszcz
Wysłany: 2013-02-18, 14:19   

http://otodom.pl/lokal-ob...id15835970.html

Mój szwagier, niegdyś pracownik biura pośredniczącego w sprzedaży nieruchomości, mówił że budynek jest w faktycznie kiepskim stanie.
Wydaje mi się że sporo już z ceny zeszli, jeśli mnie pamięć nie myli nieruchomość jest wystawiona na sprzedaż już całkiem długo.
_________________
Zaawansowanie projektu "Raduńskie Domy", Juszkowo ul. Raduńska 9A
 
 
 
naziir 

Wiek: 48
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-02-18, 14:42   

Marcel napisał/a:
http://otodom.pl/lokal-obiekt-uzytkowy-pieklo-gorne-1600m2-1250000-pln-id15835970.html

Mój szwagier, niegdyś pracownik biura pośredniczącego w sprzedaży nieruchomości, mówił że budynek jest w faktycznie kiepskim stanie.
Wydaje mi się że sporo już z ceny zeszli, jeśli mnie pamięć nie myli nieruchomość jest wystawiona na sprzedaż już całkiem długo.


Zgadza się; mój Ojciec niegdyś "pomagał" p. Andrzejowi w drobnych remontach, kiedyś zaprosił mnie do środka, więc miałem tę przyjemność obejrzeć zabudowania z zewnątrz jak i w środku, z tąd wiem że są w nie najlepszym stanie.

Co do ceny, rzeczywiście co jakiś czas pikuje w dół, a z tego co pamiętam to Szkoła Szybowcowa jest wystawiona na sprzedaż już od jakiś 8 lat (w 2005 już można było ją kupić). ;-)
_________________
"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą,bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl