Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2010-05-03, 11:42
Logotyp Miasta i inne wynalazki
Autor Wiadomość
pszekliniak 
mgr Kopciografik


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Reichskolonie Danzig
Wysłany: 2008-05-19, 20:27   

Tego się nie spodziewałam, moja żaba na szacownym forum :)
Co do logo - tak jak pisałam wczesniej - same dramaty graficzne. Gdynia jeszcze się jakoś broni, choć mogłaby byc lepsza. Znam niestety to logo "z bliska" i wiem, że technicznie jest koszmarne, krzywe i zrobione bardzo niechlujnie. A Sopot idealnie wpisuje się w tę stylistykę infantylno-jarmarczną, jak choćby warszawskie: http://www.infowarszawa.pl/logo_wawa/logo_nowe.gif
siedleckie: http://www.siedlce.pl/jpg/1pion-pl.jpg
łódzkie: http://www.rzeczy.net/dat...tal_logo_pl.jpg

Jedyne, które jest niezłe i coś w sobie niesie, to chyba krakowskie - http://student.agh.edu.pl...o_cracovia.png,
przynajmniej nie udaje, że każde miasto musi być "przyjazne", miłe i nie wiem dlaczego - dziecinne....
 
 
 
pszekliniak 
mgr Kopciografik


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Reichskolonie Danzig
Wysłany: 2008-05-19, 20:33   

I jeszcze postscriptum. Ja się bardzo chętnie podejmę udziału w konkursie na logotyp, żeby nie było, że tylko krytykuję. Jeśli zechcecie mi pomóc, to czekam na propozycje, może jakaś dyskusja jakie to logo powinno być, jakie symbole wykorzystać, do czego nawiązać? W końcu to nasze Miasto, dlaczego mamy potem wstydzić się znaku, który będzie je reklamował? A nuż wygramy :) ?
 
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-19, 20:35   

Grünciu, ale to z gwizdkiem to mógłby być logotyp każdego miasta w Polsce :mrgreen:
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-05-19, 20:45   

No toż mówię, że to jest ogólna maskotka dla funduszy unijnych :)
Lepsza byłaby taka kolorystyka:

calaparawgwizdek1.jpg
Plik ściągnięto 18923 raz(y) 25,52 KB

_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-05-20, 17:45   Herb Danziga odpocznie, zastąpi go logo

Małgosia napisał/a:
Ja może prostak jakiś jestem, ale czy miastu nie wystarczy herb? Zwłaszcza jak ma taki ładny i rozpoznawalny? :roll:


Widać nie. herb nam się zmęczył :mrgreen:

Herb Danziga odpocznie, zastąpi go logo

Cytat:
Władze Danziga ogłosiły ogólnopolski konkurs na projekt logotypu miasta. Nagroda za pierwsze miejsce to dwanaście tysięcy złotych.

Logotyp ma funkcjonować zamiast herbu Danziga powszechnie dziś używanego we wszystkich materiałach promocyjnych miasta.

- Herb odnosi się tylko do historii Danziga, a nam zależy na czymś nowoczesnym, co pokaże jego możliwości i aspiracje - dodaje Anna Zbierska. - Taką drogę obierają wszystkie duże gminy. Bo na miasto trzeba patrzeć, jak na produkt, który musi się sprzedać. Herb będzie oczywiście nadal używany, ale tylko przy okazji oficjalnych imprez.

Konkurs skierowany jest do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz studentów i absolwentów wyższych uczelni artystycznych. Prace, z dopiskiem "LOGO GDAŃSKA - KONKURS" należy przesłać lub złożyć do dnia 30 czerwca 2008 r. na adres danzigiego magistratu (Urząd Miejski w Danzigu, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Danzig, Sala obsługi klienta, stanowisko nr 17). Projekt ma być wykonany w dwóch wersjach: kolorowej (autor może użyć maksymalnie czterech barw) oraz czarno-białej i naklejony na sztywnym podkładzie formatu A3. Szczegóły na stronie internetowej miasta www.danzig.pl.

Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 11 lipca 2008 r. Komisja konkursowa wybierze trzy zwycięskie projekty. Nagroda za pierwsze miejsce to 12 tys. zł, drugie 8 tys. zł, a trzecie 6 tys. zł. Praca wybrana ostatecznie jako logotyp pojawi się m.in. na plakatach i ulotkach, gadżetach reklamowych, papierze listowym, ogłoszeniach prasowych, w spotach telewizyjnych oraz reklamach.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-05-23, 16:32   

No to tylko uchylę rąbka tajemnicy, że projekt maskotki dzisiaj o 13 został złożony w odpowiednim departamencie w Urzędzie Marszałkowskim. Za projektem stoi pszekliniak, ja i villa. Nie będę się rozpisywała, kto w jakim stopniu i na jakiej płaszczyźnie uczestniczył w powstaniu projektu. Niestety, ze względu na zasady konkursu nie mogę pokazać pracy, do momentu ogłoszenia wyników. Trzymajcie kciuki za maskotkę rodem z WFG :-D
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-05-23, 17:21   

A co to będzie? Podtopiony w morzu orzeł biały z trójzębem w dziobie?
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-05-23, 17:25   

Wajda nam nie pomagał :lol:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-05-23, 17:58   

Grün napisał/a:
A co to będzie? Podtopiony w morzu orzeł biały z trójzębem w dziobie?

Zielony...no wiesz co...
:mrgreen:
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-05-23, 18:16   

No co? brzydki?

maskotka.jpg
Plik ściągnięto 18806 raz(y) 29,98 KB

_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2008-05-23, 18:38   

Grün napisał/a:
No co? brzydki?

Zmokła kura :mrgreen: Twórca maskotki musiał też napisać opracowanie technologii wykonania. Co byś zaproponował? A! No i maskotka musi być oklajstrowana 3 wymaganymi logami. He he.
A poza tym, to się obudziłeś z ręką w nocniku. Termin minął dzisiaj o 15 :-P
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-05-27, 01:06   Danzig zmienia wizerunek i potrzebuje logo

Nasz herb jest archaiczny :evil:



Danzig zmienia wizerunek i potrzebuje logo

Cytat:
Żeby zdynamizować i odświeżyć wizerunek Danziga potrzebne jest nowe logo. Do takiego wniosku doszły władze miasta i ogłosiły konkurs na projekt logotypu Danziga. Nowe logo ma być używane na plakatach, ulotkach, gadżetach, billboardach czy papierze firmowym.


- Nie oznacza to oczywiście, że rezygnujemy z herbu - uspokaja Anna Zbierska, p.o. dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta. - Herb jest bardzo szacowny, ale trochę archaiczny. Będzie używany w bardziej oficjalnych uroczystościach, a nowy logotyp w działaniach marketingowych.
Konkurs jest skierowany do artystów, grafików, projektantów z całej Polski. Prace można nadsyłać do 30 czerwca.
- Już teraz mamy wiele telefonów i e-maili w sprawie konkursu - mówi Zbierska. - Liczymy, że wpłynie dużo dobrych projektów i komisja będzie miała w czym wybierać.
A w sześcioosobowej komisji zasiądzie trzech przedstawicieli prezydenta i trójka ekspertów - prof. Tomasz Bogusławski ( Akademia Sztuk Pięknych w Danzigu), prof. Stanisław Wieczorek ( ASP w Warszawie) i prof. Marek Freundenreich ( znany twórca plakatów). Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Logotyp musi mieć w sobie nazwę miasta, a jako że będzie używany zamiast herbu nie może zawierać jego elementów. Prace w wersji "papierowej" i na CD muszą być oznaczone hasłem i złożone lub przesłane do 30 czerwca na adres: Urząd Miejski w Danzigu Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta ul. Nowe Ogrody 8/12 80-803 Danzig Sala obsługi klienta stanowisko nr 17. Na stronie www.danzig.pl można zapoznać się z regulaminem udziału w konkursie.
- Wyniki ogłosimy najpóźniej do 11 lipca - zapewnia Zbierska. - Choć może się też zdarzyć, że komisja nie wybierze zwycięzcy. Mam jednak nadzieję, że tak nie będzie i komisja wybierze najlepszy projekt, którego potem użyjemy do stworzenia systemu identyfikacji wizualnej dla Danziga.

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2008-05-27, 10:32   

Jasne - archaiczny. Powinien stanowczo zawierać wizerunek piłki kopanej.
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
Małgosia 

Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 37
Wysłany: 2008-05-27, 10:49   

Bo w ogóle tradycja to zjawisko archaiczne. Trzeba iść z duchem czasu :mrgreen: Jak się nie potrafi w sferze treści, to zawsze zostaje forma...
 
 
Sabaoth
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 16:39   

Grün napisał/a:
Jasne - archaiczny. Powinien stanowczo zawierać wizerunek piłki kopanej.

Ja bym jeszcze bejsbola dodał :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl