Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
danzig-gdansk.pl - Portal ze starymi mapami Gdańska.
Autor Wiadomość
Daniel82 

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-08, 11:14   danzig-danzig.pl - Portal ze starymi mapami Danziga.

Witam wszystkich użytkowników tego forum i miłośników Danziga.

Chciałbym wam prezentować projekt portalu ze starymi mapami Danziga i okolic nad którym ostatnio dużo pracuje i właśnie opublikowałem wstępną wersję w sieci.

Adres strony: danzig-danzig.pl

Krótko opiszę jakie mam plany związane z tą stroną. Planuje umieszczać na niej stare mapy i plany miasta i w zestawieniu z podkładem współczesnego zdjęcia satelitarnego będzie można porównywać zabudowę i układ ulic. Dodatkowo chciałbym umieszczać osobne warstwy ze zdjęciami tak aby stojąc w tym miejscu można było sobie porównać jak wygląda dany obszar obecnie.

Z lewej strony pod przyciskami + - jest ikonka lokalizacji gps. Jeżeli nasz laptop/tablet/telefon ma włączony czujnik GPS możemy zlokalizować się na mapie i w ten sposób możemy spacerować z nawigacją wykorzystując stare podkłady mapowe.

W przyszłości planuje stworzyć aplikację pod androida tak aby wygodniej można było korzystać z aplikacji wykorzystując darmową sieć w centrum miasta.

Zapraszam wszystkich do współpracy i podrzucania pomysłów. Jeżeli masz jakieś ciekawe nietuzinkowe zdjęcia (lub też jakiekolwiek inne dane gis'owe) które chciałbyś umieścić na tej mapie to daj znać.

Na tym wątku będę informował o dalszych postępach i nowych funkcjonalnościach stronki.

Zapraszam również do polubienia naszego fanpage'a: Facebook - Danzig-Danzig

Pozdrawiam.
 
 
 
bartekkaltan 
Gdańszczanin

Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-11, 14:25   Re: danzig-danzig.pl - Portal ze starymi mapami Danziga.

Pomysł super, na pewno podeślę go znajomym ;)
_________________
Przeczytajcie i bądźcie świadomi istnienia SM: http://www.leczymysie.pl/...ie-rozsiane-sm/, pomagajcie ludziom takim jak moja siostra
 
 
 
Daniel82 

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-12-15, 11:41   

Na stronie na nastąpiły małe zmiany. Storna ma nowy adres:

danzig-danzig.com

od poprzedniego wpisu udało się dodać kilka mowy warstw ze starymi mapami oraz sporą ilość zdjęć, gównie ze Śródmieścia ale zaczynamy powoli przygotowywać zdjęcia z innych dzielnic.

Pozdrawiam.
 
 
 
PatrycjaM 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-27, 19:42   

O, dziękuję za informację ;) Nie wiedziałam o tym ;)
 
 
 
karcerekw 

Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-28, 15:04   

Przeglądałam już kiedyś Twoją stronę i bardzo sobie chwalę. Czasem z rodzicami lubimy usiąść i przeglądać mapy i zdjęcia. Wspaniała robota :)
 
 
 
OneToe 

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Stripppau
Wysłany: 2015-03-04, 05:35   

Kupa ciężkiej pracy nie poszła na marne!
Wielki podziw i wdzięczność, duży rośnij :flaga:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl