Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska i Pomorza

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Costerina" i nie tylko
Autor Wiadomość
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2008-06-27, 09:50   "Costerina" i nie tylko

Już w tą sobotę, 28 czerwca rusza Costerina. Parowóz (Ol49) czeka na terenie Lokomotywowni Gdynia. Rozkład dostępny jest na stronie Skansenu
Ale poza tym szykuje się jeszcze niespodzianka:
Cytat:

Fundacja Era Parowozów przy współpracy z Pomorskim Towarzystwem Miłośników Kolei Żelaznych uruchamia w dniu 13 lipca 2008 r., pociąg retro (ogólnodostępny) na trasie: GDYNIA - GDAŃSK - MALBORK - ELBLĄG - MŁYNARY - BRANIEWO - FROMBORK - TOLKMICKO - ELBLĄG - MALBORK - GDAŃSK - GDYNIA.
Skład pociągu - parowóz Ol49 oraz 4 wagony retro + wagon bagażowy do przewozu rowerów
CENY BILETÓW:
* 85 zł (normalny),
* 55 zł ulgowy - dla młodzieży uczącej się *
* 25 zł Dzieci powyżej 4 lat do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej,
* przejazd bezpłatny - Dzieci do lat 4.

Bilet ulgowy 55 zł - zniżka na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej (gimnazjum, liceum, studenci).

Szczegóły na stronie Fundacji Era Parowozów
 
 
Pumeks
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-27, 10:10   

Dzięki, wygląda ciekawie ale jak na taką wycieczkę z rodziną musiałbym wydać 185 PLN, to, niestety, raczej nie skorzystamy :-(
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2009-03-06, 14:01   

Z ARRIVĄ do Helu?
Cytat:
Jak się dowiedzieliśmy, bardzo prawdopodobnym jest, że latem tego roku pociągiem Arriva PCC będzie można dojechać na Półwysep Helski.

Damian Grabowski, wiceprezes Arriva PCC, potwierdza, że polsko-brytyjskie konsorcjum ma plany uruchomienia z Torunia bądź Bydgoszczy pociągu na Hel, przez Kościerzynę i Gdynię. Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, gdzie Arriva prowadzi (za wyjątkiem odcinka Bydgoszcz-Chełmża) ruch na liniach niezelektryfikowanych, miałby to być pociąg osobowy, na terenie woj. pomorskiego - przyspieszony. Jego kursowanie planowane jest w weekendy.

Kursowanie takiego pociągu było planowane już w ubiegłym roku, ale ostatecznie nic z nich nie wyszło. W planach na 2008 r. było kursowanie pociągu Arrivy jednego dnia na Hel, a drugiego - tylko do Władysławowa. Wynikało to, jak mówi Grabowski, z ogromnego obłożenia odcinka Hel-Władysławowo.

Leszek Lewiński z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni tłumaczy jednak, że wówczas w trasach katalogowych znajdowały się m.in. pociągi kolonijne i towarowe. Teraz sytuacja się zmieniła i, jak informuje Lewiński, nawet w sezonie letnim na trasie Reda-Hel można dołożyć jeszcze co najmniej trzy pary pociągów.

– Wbrew pozorom, ta linia nie jest obłożona w jakiś szczególnie dramatyczny sposób. Największym problemem na linii helskiej, podobnie zresztą jak np. na trasie do Zakopanego, są często występujące spóźnienia pociągów dalekobieżnych. Wystarczy, że spóźni się jeden, nawet minimalnie, i natychmiast występuje efekt domina – uważa Lewiński.

Mieczysław Struk, wicemarszałek woj. pomorskiego, uważa pomysł uruchomienia pociągu Arrivy na Hel za „ciekawy zalążek”, choć dodaje, iż w przypadku uruchomienia tylko połączenia weekendowego trudno będzie mówić o konkurencji Arrivy z PKP PR.

Struk dodaje, iż w budżecie woj. pomorskiego powinny znaleźć się pieniądze na nowe połączenie. O uruchomieniu takiego pociągu rozmawiał już z Piotrem Całbeckim, marszałkiem woj. kujawsko-pomorskiego, także przychylnym pomysłowi.

1 marca pociągi Arrivy pojawiły się na trasie Grudziądz-Kwidzyn-Malbork.
Paweł Rydzyński
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2009-05-20, 08:02   

Pociąg "pół-retro" na Dzień Dziecka
Cytat:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego chciał na Dzień Dziecka sprowadzić jeżdżący jeszcze parowóz. Ale pomysł nie zostanie zrealizowany, bo - jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - kolejarze zaproponowali zbyt wysoką cenę. [...]
1 czerwca prawdopodobnie zostanie uruchomiony pociąg "pół-retro", z lokomotywą spalinową i wagonami piętrowymi w starym, oliwkowym malowaniu, w relacji Malbork-Hel-Malbork.
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2009-07-08, 07:09   

"Barkas" zabierze głównie kolejarzy
Cytat:
Zabytkowy parowóz wchodzący w skład pociągu Barkas ponownie przejedzie po trasie kolei nadzalewowej. 2 sierpnia nietypowy skład wyruszy z Tczewa i przejeżdżając przez Malbork, Elbląg zatrzyma się w Tolkmicku. Pociąg ma w planach także dalszą podróż, nie wiadomo jednak jeszcze czy skieruje się na Braniewo czy Młynary.

3 lipca zapadła decyzja - dyrektor PKP Cargo Pomorskiego Zakładu Spółki w Gdyni dał "zielone światło" dla organizacji przejazdu pociągu Barkas. Pociąg drugi rok z rzędu odwiedzi także Elbląg i przejedzie malowniczą trasą nad Zalewem Wiślanym. [...] W tym roku przejazd będzie się nieco różnił. Będzie on połączony z uroczystością pożegnania odchodzących na emeryturę pracowników z PKP Cargo Pomorski Zakład Spółki w Gdyni. Dlatego też pierwszy etap przejazdu z Tczewa do Tolkmicka będzie zamkniętą imprezą. To właśnie w Tolkmicku odbędzie się pożegnanie maszynistów. Z tej okazji w miejscowym kościele św. Jakuba Apostoła planowany jest koncert organowy, w którym wystąpi znany elbląski organista Henryk Gwardak , mieszkający od ponad 20 lat w Finlandii.

Dalszy etap przejazdu będzie otwarty dla wszystkich miłośników kolei, którzy wykupią bilety. Planowany jest przejazd Barkasa z Tolkmicka do Braniewa lub Młynar i z powrotem. Dokładana trasa oraz ceny biletów mają być znane w najbliższych kilkunastu dniach.

- W tym roku planowany jest przejazd zabytkowego parowozu Ol 49 lub Pt 47 z lat 50-tych z parowozowni w Wolsztynie, a także piętrowych wagonów Bhp w malowaniu oliwkowym należących do PKP Przewozy Regionalne w Gdyni – mówi Piotr Dowbor z Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni. - W sumie planujemy, że pociągiem Barkas pojedzie w tym roku 300 osób.
serwis info.elblag.pl
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2011-05-27, 08:04   

"Piękną Heleną" na Jarmark Dominikański

Cytat:
Zabytkowy pociąg z parowozem "Piękna Helena" wyruszy rankiem 30 lipca 2011 ze stacji Poznań Główny do Gdańska. Pokonując po drodze część kaszubską Magistrali Węglowej - jednej z największych polskich inwestycji kolejowych okresu międzywojennego - zawiezie pasażerów na Jarmark św. Dominika.

a prawdziwą podróż w czasie zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. Główną atrakcją przejazdu będzie otwarcie Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku – imprezy handlowej chętnie odwiedzanej przez mieszkańców całej Polski. Przyjazd zabytkowego pociągu do Gdańska przed godziną 13.00 umożliwi Wielkopolanom udział w inauguracji jarmarku.

Tym razem parowóz Pm36-2 (słynna „Piękna Helena”) poprowadzi skład 4-członowego zestawu wagonów piętrowych serii Bhp na wyjątkowo malowniczej trasie Poznań - Gniezno – Inowrocław – Bydgoszcz Główna - Kościerzyna – Gdynia – Gdańsk oraz Gdańsk - Tczew – Laskowice Pomorskie – Bydgoszcz Główna - Inowrocław – Gniezno – Poznań.


Więcej informacji na stronie :arrow: Flota Wielkopolski
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4789
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2011-07-27, 08:38   

Zapraszamy na "Heweliusza"!:
Cytat:
Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza wszystkich mieszkańców Gdańska, Gdyni oraz turystów przebywających w Trójmieście na przejazd pociągiem specjalnym „Heweliusz”, który wyruszy na żelazny szlak w sobotę, 30 lipca 2011 r. Historyczny pociąg uruchomiony zostanie na trasie Gdańsk Gł. – Gdynia Gł. – Gdańsk Gł., dając tym samym możliwość przejechania się zabytkowym składem osobom przebywającym zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni.

Nazwa pociągu nawiązuje do osoby Jana Heweliusza – wielkiego astronoma żyjącego w XVII wieku, który przez całe swoje życie był związany z Gdańskiem. W związku z 400. rocznicą urodzin astronoma rok 2011 został ogłoszony rokiem Jana Heweliusza.

Pociąg „Heweliusz” obsłużony zostanie składem pociągu „Flota Wielkopolski”, który tego samego dnia przyjedzie z Poznania do Gdańska, przywożąc ponad 300 mieszkańców Wielkopolski i Kujaw na otwarcie słynnego Jarmarku Dominikańskiego. Wagony piętrowe typu Bhp barwy oliwkowej poprowadzi parowóz Pm36-2 („Piękna Helena”) – lokomotywa pospieszna z 1937 roku na codzień stacjonująca w Parowozowni Wolsztyn.

Planowy odjazd pociągu „Heweliusz” o godzinie 13:35 ze stacji Gdańsk Główny. Przyjazd do Gdyni godz. 14:12. Podczas 3-godzinnego postoju w Gdyni parowóz uda się na obrządzanie (dobór wody, węgla, smarowanie układu biegowego). Pociąg w drogę powrotną wyruszy o godz. 17:40, meldując się w Gdańsku o godzinie 18:30.

Bilety na przejazd w cenie 10 zł (bilet w jedną stronę) sprzedawane będą wyłącznie przez obsługę pociągu na peronie przed odjazdem – w Gdańsku od godziny 13:15 (na pociąg Gdańsk Gł. – Gdynia Gł.), w Gdyni od godz. 17:30 (na pociąg Gdynia Gł. – Gdańsk Gł.). Dzieci do 4 roku życia – przejazd bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

źródło
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 91
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6872
Skąd: Oliva
Wysłany: 2013-10-04, 12:56   

Ten dźwięk jest niesamowity!Parowozy na oliwskiej stacji
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl