Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fot. Kosycarz - Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-11-20, 12:47   Fot. Kosycarz - Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia

Czas na część III :-D

Album “Fot. Kosycarz Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia cz. III”


„Czy będzie kolejna część ?” takie pytanie padało już kilka dni po wydaniu II części albumu „Fot. Kosycarz - Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”. Fotograficzna wędrówka przez historię i wspomnienia przypadła czytelnikom do gustu. Tym bardziej, że większość z nich odnajduje na fotografiach z albumu kawałek swojego życia, a młodsi z ciekawością oglądają, jak żyło się kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. Wiele osób rozpoznało na nich samych siebie, czy to w kolejce do sklepu, czy na zabawie tanecznej, czy też zarabiających pierwsze pieniądze na Jarmarku Dominikańskim.
Przez kilka ostatnich miesięcy Maciejowi Kosycarzowi udało się w przepastnym archiwum swojego ojca Zbigniewa i swoim odnaleźć oraz wybrać ponad 300 niepublikowanych wcześniej zdjęć z życia codziennego i wydarzeń ostatnich 68 lat.
Duże wrażenie wywołują miejsca, które zmieniły się przez ostatnie ponad pół wieku, często trudne dzisiaj do rozpoznania np. dawny dworzec autobusowy PKS na Targu Siennym. Tym razem pojawiają się zdjęcia lotnicze m.in Niedźwiednika, Przymorza, Suchanina, Moreny Zielonego Trójkąta i osiedla na ul. Głębokiej oraz z powstawania osiedla Zaspa Nie brakuje też zdjęć z Gdyni, Sopotu i Pomorza. Niektórzy w nowym albumie na pewno przypomną sobie co mieściło się w nadbudówce statku przy Wielkim Młynie, inni będą wspominać jak kupowali “Wieczór Wybrzeża” u danzigich gazeciarzy lub watę cukrową u babci Leokadii na Długim Targu. Przypomną się na pewno słynne gdyńskie Cepeliady na Skwerze Kościuszki. Być może ktoś rozpozna siebie na fotografii wykonanej przed Ratuszem Staromiejskim ze zbiorowego ślubu 18 par młodych, a ktoś inny na dyskotece w sopockim NON STOPIE czy na balu w Grand Hotelu. Młodsi dowiedzą się jaki strach u ich rodziców przed laty wywoływała “czarna wołga”. Wrócą wspomnienia z lat 40., 50., 60., 70.,jak również z ostatnich 20 lat

Album pojawi się w sprzedaży pod koniec listopada. Spotkanie autorskie i promocja albumu odbędzie się 29 listopada ( sobota) od g. 12 do 17 w Danzigim Centrum Handlowym Manhattan. Tego dnia można będzie nie tylko kupić album w promocyjne cenie, ale otrzymać dedykację autora.


zdjęcia. Zbigniew i Maciej Kosycarz
Redakcja i opracowanie:
Maciej Kosycarz
Wydawca
Kosycarz Foto Press / KFP
Ul. Podwale Staromiejskie 89 / 8
80-844 Danzig
Tel. (0-58) 301 94 46
www.kfp.pl
ISBN 978-83-913709-5-7

okladka_album3a.jpg
Plik ściągnięto 40546 raz(y) 40,3 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
DarioB 
Szalikowiec

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: nie ważne
Wysłany: 2008-11-21, 19:57   

Kolejny, który korzysta z akcji "choinka" - miło :)
_________________
www.DarioB.net
www.Lechia.net
 
 
 
DarioB 
Szalikowiec

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: nie ważne
Wysłany: 2008-11-21, 20:57   

A ja jeszcze tylko wspomnę, że online jest chyba najtaniej :) - z tego co pamiętam.
Komplet 30 dni sprzedany - więc jest miejsce na nowe albumy :)
_________________
www.DarioB.net
www.Lechia.net
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-11-26, 09:45   

Rozmowa z Maciejem Kosycarzem dla Radia ESKA - (wersja surowa)

:arrow: http://odsiebie.com/pokaz/1031488---b1c8.html
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-11-28, 09:27   

Zdjęciowa podróż wspomnień

Cytat:
Zapomniane ikony danzigiego życia codziennego na zdjęciach Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Właśnie ukazała się trzecia część albumu "Fot. Kosycarz - Niezwykłe zwykłe zdjęcia".


Gdyby nie Leokadia Waryńska, sprzedająca przez 30 lat watę cukrową na Długim Targu, być może nie doszłoby do wydania tego albumu.

- Pani Leokadia to dla mnie jeden z symboli Danziga - mówi Maciej Kosycarz, danzigi fotoreporter i autor wydanego właśnie albumu. - Wiedziałem, że gdzieś w archiwum mojego ojca musi być jej zdjęcie. Szukałem długo, w końcu udało mi się je odnaleźć. Przy okazji trafiłem na wiele innych niepublikowanych fotografii dokumentujących życie codzienne Danziga.

W trzeciej części albumu można będzie więc zobaczyć portrety danzigich gazeciarzy (w podziemiach dworca sprzedawali nielegalnie rozchwytywany wówczas "Wieczór Wybrzeża"), pierwszą szafę grającą w nieistniejącej już kawiarni "Rudy Kot" i charakterystyczną nadbudówkę statku, która przez lata stała przy Domu Młynarza, pełniąc funkcję studia nagrań pocztówek dźwiękowych. Są również zdjęcia-zagadki, jak fotografia 18 par młodych przed danzigim Ratuszem Staromiejskim w latach 60. Nie wiadomo, kto pozował do tego grupowego zdjęcia ślubnego.

- Na kształt albumu mieli wpływ czytelnicy poprzednich części - mówi Maciej Kosycarz. - Dostawałem sygnały, że zbyt mało miejsca poświęciłem nowym dzielnicom Danziga. Tym razem pojawiają się więc zdjęcia lotnicze m.in. Niedźwiednika, Przymorza, Suchanina, Moreny.

Promocja książki odbędzie się w sobotę w Danzigim Centrum Handlowym Manhattan, w godz. od 12 do 17. Z czytelnikami spotka się Maciej Kosycarz i niektórzy bohaterowie zdjęć albumu "Fot. Kosycarz - Niezwykłe zwykłe zdjęcia".


z18792.jpg
Plik ściągnięto 40279 raz(y) 76,75 KB

z18808.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 187,33 KB

z18807.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 131,66 KB

z18803.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 144,49 KB

z18801.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 117 KB

z18805.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 125,22 KB

z18804.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 152,33 KB

z18806.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 90,76 KB

z18802.jpg
Plik ściągnięto 40280 raz(y) 84,08 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
Ostatnio zmieniony przez villaoliva 2008-12-09, 09:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-12-02, 17:32   Zaproszenie od Macieja Kosycarza

Zapraszam w najblizszy czwartek 4 grudnia na godz. 19.00 do Klubu Pisarza Riviera Literacka Danzig, ul. Mariacka 50/52 na kameralne spotkanie z albumem "Fot. Kosycarz Niezwykle Zwykle Zdjecia cz. III" , jego autorem oraz bohaterami jednego ze zdjec Krzysztofem Skiba i Markiem Waluszkiem legendarnych uczniow I Liceum w Danzigu.. Dowiecie ze zdjecia i ich osobistej relacji jak w nietypowy sposob korzystali ze szkolnej umywalki. Marek Waluszko tez dotrze na spotkanie po g. 19.30 poznacie wowczas jego relacje.
Oprocz tego jednego, w albumie 323 zdjecia Zbigniewa i Macieja Kosycarzy z lat 1945-2008.
Album do nabycie na miejscu w promocyjnej cenie

pozdrawiam Maciek Kosycarz
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2008-12-02, 18:23   

Album mam, autograf też, za Skibę dziękuję :mrgreen:
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-12-02, 18:26   

Hochstriess napisał/a:
za Skibę dziękuję
:hihi:
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-12-04, 23:17   

Ja dopiero dziś stałem się posiadaczem albumu.
Na spotkaniu "pastwiono" się nad każdym zdjęciem ;-)

PC042426.JPG
Plik ściągnięto 40181 raz(y) 58,79 KB

_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-05-29, 10:56   

Tak około - rocznicowo.

zaproszenie:

Cytat:
Rok 1989 to nie tylko wybory i glosujacy Lech Walesa oraz po raz pierwszy danzigie piecioraczki.
To rozwoj wolnego handlu, pierwsze przeceny, kolejki pod bankami i konsulatem NRD !!! , Aneta Kreglicka ktora zostala najpierw Miss Wybrzeza, pozniej Polski, a w grudniu byla pod Pomnikiem Stoczniowcow jako Miss Swiata, pierwsze protesty rolnikow i sluzby zdrowia, ostatnie obchody juz po wyborach Swieta Rewolucji Pazdziernikowej oraz Dnia Ludowego Wojska Polskiego, moda, wizyta prezydenta USA Georga Busha oraz inni goscie Lecha Walesy, a on sam w ogrodzie swojego starego domu
te inne ciekawe tematy na 121 zdjeciach

:arrow: Rok 1989



MAX - pierwszy kantor walutowy w Danzigu zlokalizowany przy ul Dabrowszczakow.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-11-05, 11:40   

Szykuje się część IV albumu. Premiera pod koniec listopada.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Gulden 

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 345
Skąd: GD
Wysłany: 2009-11-05, 19:24   

Ciekawe na ile jeszcze kolejnych świąt Kosycarz będzie wydawał albumy. ;-)
 
 
 
grzechuu 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 160
Skąd: Gdańsk-Piecki
Wysłany: 2009-11-05, 21:39   

No materiału chyba jeszcze ma na trochę ;)
A ja to bym chciał, żeby przeszedł do etapu "dzielnice" :hihi:
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-11-06, 16:14   

grzechuu napisał/a:
No materiału chyba jeszcze ma na trochę ;)

Dzisiaj gadaliśmy i na chwilę obecną ma przejrzane i zidentyfikowane jakieś 20% spuścizny po ojcu. Więc na brak publikacji pewnie jeszcze długo nie będzie co narzekać.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
miczman 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 191
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-11-06, 19:02   

A ja zamiast kolejnej części towarzysza Kosycarza z chęcią ujrzałbym na rynku album ze zdjęciami Janusza Uklejewskiego. Mimo, że fotografował kilkadziesiąt lat to nie doczekał się osobnego wydawnictwa i jego prace są rozsiane tu i ówdzie (pojedyńcze fotki można kupić na allegro więc podejrzewam, że rozszabrowano jakieś archiwa :-? ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl