Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2012 w Gdańsku
Autor Wiadomość
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-07-26, 21:06   

DARKER napisał/a:
No cóż Michael chyba sobie nie zdawał sprawy wtedy ze jeszcze kiedyś wróci do Danziga.
Podobno proponowano Michelowi przelot helikopterem nad stadionem Lechii, ale odmówił.
_________________
 
 
 
DarioB 
Szalikowiec

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: nie ważne
Wysłany: 2009-07-26, 21:21   

Jacko napisał/a:
Dzisiaj w Letnicy. [click]

[url=http://img258.images...ere.jpg]Obrazek[/url]


Oj widzę żeś przetrwał deszcz :)
Ja sobie podarowałem [trochę przemokłem tym czekaniem] wolałem ich złapać na Długim Targu --> moje fotki
_________________
www.DarioB.net
www.Lechia.net
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-07-26, 21:27   

DarioB napisał/a:
Oj widzę żeś przetrwał deszcz :)
Ano przetrwałem. Ciężko było (w koszulce z krótkim rękawem...), ale się udało przetrwać. Na szczęście po jakimś czasie przestało padać i wyszło przepiękne słońce, więc nie żałuję ani chwili tam spędzonej, bo po prostu było warto (bo wątpię, bym jeszcze kiedykolwiek w życiu miał możliwość bycia tak blisko Michela Platiniego, czy nawet Grzegorza Lato...).
_________________
 
 
 
DarioB 
Szalikowiec

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: nie ważne
Wysłany: 2009-07-26, 21:40   

Jacko napisał/a:
DarioB napisał/a:
Oj widzę żeś przetrwał deszcz :)
Ano przetrwałem. Ciężko było (w koszulce z krótkim rękawem...), ale się udało przetrwać. Na szczęście po jakimś czasie przestało padać i wyszło przepiękne słońce, więc nie żałuję ani chwili tam spędzonej, bo po prostu było warto (bo wątpię, bym jeszcze kiedykolwiek w życiu miał możliwość bycia tak blisko Michela Platiniego, czy nawet Grzegorza Lato...).

Właśnie aż dziw, że zerowe zainteresowanie oprócz mediów, które musiały tam być.
_________________
www.DarioB.net
www.Lechia.net
 
 
 
Tangens 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 67
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1640
Skąd: Gdańsk/Świnoujście
Wysłany: 2009-07-26, 22:49   

DARKER napisał/a:
...a pamiętam go jak grał w Juve i w 1983 roku był w Danzigu. Wtedy gdy odebrałem od niego autograf w Posejdonie by taki młody. Zibi tez troszku inaczej wyglądał niż dzisiaj:-) No cóż Michael chyba sobie nie zdawał sprawy wtedy ze jeszcze kiedyś wróci do Danziga.
Dla mnie Platini zawsze wyglądał jakoś tak... Może nie staro, ale raczej nie na sportowca. I aparycje ma zdecydowanie włoską, widać, że we Francji tylko mieszka. Najbardziej z pilkarzy przypomina mi reprezentację Włoch w 1974.
E. Zimmermann napisał/a:
DarioB napisał/a:

Właśnie aż dziw, że zerowe zainteresowanie oprócz mediów, które musiały tam być.
Pewnie dlatego, iż nieudolne władze Danziga nie potrafiły nagłośnić tego wydarzenia, ku chwale grodu nad Motławą...
No właśnie. To dziwne ale o pobycie Platiniego i Laty w Letniewie dowiedziałem się ze zdjęcia Jacko (szkoda, że na tym forum nie ma opcji ":piwo"). Potem sprawdziłem, rzeczywiście jest info na WP z 13:20, ale jakoś tak nie wyeksponowane, że po prostu przegapiłem.
DarioB napisał/a:
Jacko napisał/a:
Dzisiaj w Letnicy. [click]

[url=http://img258.images...ere.jpg]Obrazek[/url]
Oj widzę żeś przetrwał deszcz :)
Ja sobie podarowałem [trochę przemokłem tym czekaniem] wolałem ich złapać na Długim Targu --> moje fotki
Jacko jest nieprzemakalny (pamiętacie wakacyjne towarzystwa nieprzemakalnych - lata 60-te? :) ) Jadąc do Letnicy dobrze wiedział, że jedzie na moczary i może wrócić mokry. Na szczęście nie miał daleko.
_________________

 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-07-27, 05:55   

DarioB napisał/a:
Właśnie aż dziw, że zerowe zainteresowanie oprócz mediów, które musiały tam być.
To nie tak. Nie chcieli rozgłosu i dlatego poinformowali tylko niektórych. Ja na przykład miałem info od... a właśnie, że nie powiem... 8-)
_________________
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-07-27, 06:05   

Przecież to nie miało być spotkanie z gwiazdą tylko "gospodarska wizyta". Jeszcze by się jacyś "euro 2012 sceptycy" pojawili.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Jacko 
Po prostu Jacko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 545
Skąd: Gdańsk Nowy Port Władysława IV
Wysłany: 2009-07-27, 06:27   

villaoliva napisał/a:
Jeszcze by się jacyś "euro 2012 sceptycy" pojawili.
Na przykład tacy, jak... nie, jednak się powstrzymam... :hihi:
_________________
 
 
 
DarioB 
Szalikowiec

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 153
Skąd: nie ważne
Wysłany: 2009-07-31, 12:46   

Na SSC pojawiły się ciekawe ujęcia:
Fotka 1
Fotka 2
_________________
www.DarioB.net
www.Lechia.net
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-08-01, 09:10   

Beton pod trybunę VIP wylany :hihi:

I komunikat o wykonaniu prac przed zaplanowanym czasem. 12 godzin szybciej :szok:
Hurrra, hurrraaaa
Niech żyją!

Cytat:
Dzięki doskonałej organizacji prac Konsorcjum Hydrobudowa-Alpine i betoniarni, betonowanie fundamentów pod trybuną zachodnią danzigiego stadionu zakończyło się 12 godzin przed planowanym czasem.

W sumie operacja wylewania 3235 m³ betonu trwała 24 godziny i 23 minuty. Średnio w ciągu godziny wylewano 130/140 m³ materiału przy pomocy 20 betonomieszarek i 4 pomp do betonu.

Konstrukcja żelbetowa stadionu według harmonogramu ma być ukończona na przełomie IV kwartału 2009 roku i I kwartału roku 2010.

Zobacz film i obejrzyj galerię.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 95
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6911
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-08-03, 18:24   

Mały przerywnik muzyczny :mrgreen:



Cytat:
budowa stadionu piłkarskiego w Danzigu; teledysk autorstwa karabinmaszynowy; autor muzyki: Tomasz "Snake" Kamiński; scenariusz i reżyseria: Radeck Moenert
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Hochstriess 


Pomogła: 7 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Maj 2008
Posty: 1312
Skąd: Wrzeszcz, Świńskie Łąki
Wysłany: 2009-08-03, 20:00   

:hihi: Byyyyyyło.
 
 
 
fritzek 
Oberkalarepa


Pomogła: 10 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 3529
Skąd: Neufahrwasser b. Danzig
Wysłany: 2009-09-03, 20:28   

Teraz powstał kolejny problem, na który reagują prezydent Adamowicz i premier Tusk. Chodzi o kolor krzesełek na stadionie bez nazwy.

Premier Tusk apeluje o zielone krzesełka

Cytat:
Konflikt o kolor krzesełek na Baltic Arenie doszedł do samej góry. W środę do akcji wszedł premier Donald Tusk

Projektantom podobają się krzesełka żółto-czerwone, bo kojarzą się z bursztynem. Kibice chcą biało-zielonych, bo to kolory Lechii.


Adamowicz: popieram debatę o krzesełkach


Cytat:
Rozmowa z Pawłem Adamowiczem, prezydentem Danziga

Mikołaj Chrzan: Przedstawiciele BIEG 2012 twierdzą, że decyzja już zapadła i krzesełka na Baltic Arenie będą miały kolory od żółtego do bordowego. Kibice biało-zielonej Lechii Danzig, która ma tam rozgrywać swoje mecze, są oburzeni.


Paweł Adamowicz: Ostateczna decyzja o kolorze krzesełek jeszcze nie zapadła. Generalny wykonawca przewiduje ich montaż dopiero pod koniec roku, a to sprawia, że na razie możemy spokojnie rozmawiać o tym, jak powinny wyglądać.
_________________
Rzaba żądzi!
Neufahrwasser...Neufahrwasser
 
 
 
Grün 
Oberwasserspeier


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 1468
Skąd: Wolne Miasto
Wysłany: 2009-09-03, 21:21   

No tak. To jest prawdziwy problem. Dokładnie na miarę skali politycznej obu.
Przypominam, że pozostaje jeszcze do rozstrzygniecia problem koloru murawy, hymnu stadionu i patrona (kłopot, bo święty Paweł jeszcze jako tako, ale św. Donald raczej nie przejdzie).
A pamiętam jakie śmieszne było to, że car wtrącał się do koloru płotów przy chałupach. O matko, jakież to było głupie...
_________________
Z wyrazami...
prof. wirt. Grün
Nowe w Akademii: O Hausmarkach
Felietony historyczne na MMTrójmiasto
 
 
feyg 


Pomógł: 50 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 4792
Skąd: Gdynia Mały Kack
Wysłany: 2009-09-03, 21:37   

Trza było pomyśleć wcześniej i miast Amber Areny budować np Cabbage Arenę :hihi:
_________________
Kto głośny jak dzwon, ten pusty jak on...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl