Wolne Forum Gdańsk Strona Główna Wolne Forum Gdańsk
Forum miłośników Gdańska i Pomorza

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: villaoliva
2008-12-23, 17:53
Wrzeszcz
Autor Wiadomość
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 91
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6884
Skąd: Oliva
Wysłany: 2008-09-19, 17:48   Wrzeszcz

Przekazuję zaproszenie na konferencję i do współpracy.
Redakcja Portalu www.wrzeszcz.info.pl zaprasza na konferencję prasową
w dniu 25 września, czwartek, o godz. 11.00 do Pracowni Kultury Miejskiej w byłym browarze we Wrzeszczu,
ul. Kilińskiego 1
Kontakt: Anna Kwaśnik, Sekretarz Redakcji Portalu www.wrzeszcz.info.pl
Tel. 058/ 3445420,
Email: akwasnik@wrzeszcz.info.pl

Kim jesteśmy?
Redakcję Portalu Wrzeszczan tworzy kilkanaścioro zapaleńców (można nas nazwać społecznikami, bądź modniej – aktywistami), którym nieobojętna jest przyszłość i rozwój Gdańska. Są wśród nas dziennikarze, architekci, animatorzy kultury, artyści, wykładowcy akademiccy, nauczyciele, urzędnicy.
Motorem naszych działań jest przekonanie, że warto angażować się w to, co dzieje się w najbliższej okolicy, zaś podstawą aktywności jest dostęp do bieżących wiadomości i możliwość kontaktu z ludźmi. Chodzi nam jednak nie tylko o dostęp do informacji i ułatwienie komunikacji pomiędzy mieszkańcami, ale o dążenie do poprawy warunków życia we Wrzeszczu, promocję twórczych i pomocnych inicjatyw, które funkcjonują lub dopiero się pojawią. Wierzymy, że to my - mieszkańcy - jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas otacza, więc warto wpływać na kształt i bieg wydarzeń. Chcielibyśmy współdecydować o rozwoju Wrzeszcza, o miejskim budżecie na inwestycje, kulturę, integrację społeczną, tak bowiem rozumiemy rzeczywistą partycypację obywatelską.

Po co organizujemy konferencję prasową?
Nie poradzimy sobie w realizacji naszych ambitnych planów bez pomocy mieszkańców Wrzeszcza.
By do nich dotrzeć, potrzebujemy nagłośnienia w lokalnych mediach.
Nasze obywatelskie zamierzenia nie są związane z jakąkolwiek działalnością komercyjną, nie wspiera nas żaden poważny kapitał. Nie mamy środków na kampanię medialną - i jedynie dzięki współpracy z lokalnymi gazetami, stacjami radiowymi, telewizyjnymi i innymi portalami internetowymi możemy liczyć na zainteresowanie mieszkańców oraz pozyskanie przyszłych członków naszej Redakcji.
Informacja to potęga. Przekazując ją z pomocą Państwa medium, wspólnie przyczynimy się do większej integracji społeczności lokalnej, poczucia wspólnego wrzeszczańskiego interesu i (tam gdzie potrzeba) wspólnej walki o niego.

Kto za tym stoi?
Pomysł na stworzenie wrzeszcz.info.pl powstał podczas spotkań nieformalnej grupy współpracy „Partnerstwo dla Wrzeszcza”, powstałej z inicjatywy Kultury Miejskiej.
Są w naszym gronie stowarzyszenia (m.in. Kultura Miejska, Komitet Inicjatyw Lokalnych Wrzeszcz, Wspólnota Lokalna Wrzeszcz Wajdeloty), szkoły (m.in. SP nr 45, Gimnazja nr 12, 25 i 26, II i III Liceum Ogólnokształcące), lokalne filie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i świetlice środowiskowe, a także Integracyjny Klub Artystyczny WINDA i Związek Mniejszości Niemieckiej.

Jakie mamy plany?
Niezależny, autonomiczny, obywatelski charakter naszego portalu jest nasza siłą. Nie mamy jednak wątpliwości, że zapał społecznikowski z czasem przegrywa z codziennymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Postanowiliśmy zatem wesprzeć pionierskie działania „Partnerstwa dla Wrzeszcza” środkami unijnymi i przyjęliśmy zaproszenie Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej do współtworzenia „Gdańskiej Sieci Partnerstw Lokalnych”. Połączyliśmy nasze siły z Gdańskim Stowarzyszeniem Pedagogów Praktyków na Stogach i Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych ORUNIA - i jako pilotażowy Triumwirat pod nazwą „re//Animacje: Wrzeszcz, Orunia, Stogi” ruszamy w październiku do pracy u podstaw na rzecz zmian społecznych w naszych dzielnicach.

Zapraszamy do współpracy!

Lidia Makowska
Prezes Kultury Miejskiej
www.kulturamiejska.pl
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 91
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6884
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-06-18, 00:06   

Wrzeszcz pomógł Stogom :brawo:

:arrow: www.stogi.info.pl

Jesteśmy w różnym wieku i różnych profesji. Nasza redakcja powstała z połączenia sił, energii i inicjatyw Gdańskiego Stowarzyszenia Pedagogów Praktyków na Stogach, Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej z Orunii, portalu wrzeszcz.info.pl, Klubu Seniora przy Domu Pomocy Społecznej Ostoja, lokalnych szkół oraz wielu, indywidualnych i zaangażowanych mieszkańców Stogów. W ramach wymiany doświadczeń z dwoma innymi dzielnicami Gdańska: Orunią i Wrzeszczem realizujemy projekt finansowany przez Unię Europejską, którego celem jest powołanie i tworzenie dzielnicowych portali obywatelskich.

Wkrótce Orunia ;-)
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
villaoliva 
Administrator


Pomógł: 19 razy
Wiek: 91
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 6884
Skąd: Oliva
Wysłany: 2009-07-11, 11:50   

I już działają

:arrow: www.mojaorunia.pl

Powstaliśmy z wzajemnych inspiracji i przekonania, że Orunia jako miejsce dla wielu pozostaje nieobojętna. Górna czy Dolna, podzielona czy scalona, posiada swój niepowtarzalny charakter.

Śladami zaprzyjaźnionego Wrzeszcza (wrzeszcz.info.pl), wymieniając doświadczenia w ramach oddolnie budowanej przez wiele organizacji społecznych Gdańskiej Sieci Partnerstw Lokalnych, oddajemy wszystkim zainteresowanym sprawami Oruni portal mojaorunia.pl

Towarzyszy nam myśl o tworzeniu nowoczesnego obrazu Oruni, w którym nie może zabraknąć głosu wszystkich tych, którzy z tym miejscem czują się związani. Nasza jednostkowa i wspólna aktywność wyrażana w przestrzeni portalu będzie wyrazem terytorialnej odpowiedzialności za dobro wspólne. Pragniemy, aby portal stał się przestrzenią do wyrażania własnych myśli, rozwijaniem dialogu o sprawach codziennych i niecodziennych, żeby zawsze „był pod ręka” w sytuacjach, gdy szukamy czegoś, co związane jest z tym miejscem.
_________________

W Oliwie... zawsze zielono www.staraoliwa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Partnerzy WFG

ibedeker.pl